Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Iva Janžurová exceluje jako Teroristka: Scénář jí psali na tělo, musela se učit STŘÍLET!

Zdroj: cinemart.cz
+ Dalších 6 fotografií
kinohit
Teroristka je český film režiséra Radka Bajgara s Ivou Janžurovou (77) v hlavní roli. Tato černá komedie vypráví o učitelce na penzi, která se rozhodne opatřit si zbraň a namířit ji na místního bosse v podání Martina Hofmanna (44) poté, co zjistí, že spravedlnosti nelze docílit jinak. Janžurová ve snímku exceluje, scénář byl napsán přímo pro ni, musela se naučit jen jedinou věc.

Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie, učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla nepomůže ani starostka, sežene si zbraň a rozhodne se místního bosse zabít. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky.

Natáčení probíhalo v okolí Prahy a řeky Berounky v místech zahrádkářské kolonie a v luxusním sídle jednoho z filmových hrdinů Macha. Iva Janžurová se do role Marie dokonale vžila a na plátně podle diváků předvedla neuvěřitelný výkon. Scénář byl napsán přímo pro ni, aby ale byl snímek dotažen k dokonalosti, musela se legendární herečka naučit něco, do čeho se v 77 letech jen tak někdo nepustí. Poprvé vzala do ruky zbraň a začala se učit střílet! Její snaha se evidentně vyplatila, protože právě její herecký výkon diváci na filmu nejvíce opěvují.

Kromě Janžurové a Hofmanna ve snímku hrají i Pavel Liška, Tatiana Vilhelmová, Jana Plodková nebo Eva Holubová.

Související články

Další články