Zásadní problém je v tom, že Iva s Marianem jsou od sebe značně věkově vzdálení. Mezitím co Iva se brzy stane dvojnásobnou maminkou, Marian se psychicky připravuje na věk seniora. A s tím jsou logicky rozdělené potřeby. Jsou spolu od Iviných 15. narozenin a Iva si tak prakticky vůbec neužila toho, co je dívkám v jejím věku blízké – ať už to jsou diskotéky, noční randění s kamarády a podobně.

Místo toho se Iva doma stará o dceru Dominiku (2) a za pár měsíců se jejich rodina rozroste. „Je to riskantní, když to dobře dopadne, tak to dobře dopadne, ale často se stává, že takto věkově rozdílné páry se rozpadnou. Dítě je sice stmelí třeba na pět až deset let, ale ani to kolikrát není vše. Otázkou je jejich životní styl, rozdílnost myšlení a ve finále i psychická nálada,“ míní vyhlášený psycholog přes partnerské vztahy Jeroným Klimeš.

Na Ivu by dohánění všeho, co její vrstevnice budou už mít za sebou, mohlo přijít kolem jejího 25. roku života, to už dávno bude Marianovi přes 50 let. A pokud nenajdou vzájemný kompromis, Iva se může dostat do přetížení, což je funkce nespokojenosti. Pokud by společně nedokázali takto těžkou situaci překonat, jejich láska rozhodně nevydrží. Ovšem jestli se jim podaří těžké životní momenty překonat, ukáží až další roky. Kdo ví, třeba jim to vyjde. Iva by si to moc přála. „Chci s ním zůstat až do jeho smrti,“ netajila se pro eXtra.cz mladá maminka, která si těžkosti osudu prý plně uvědomuje.