Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Italský pacient nula: Lékaři mu udělali testy na koronavirus až po 36 hodinách

Zdroj: profimedia.cz, youtube.com,
+ Další 3 fotografie
Koronavirus
Italové zřejmě zjistili, kdo je pacient nula. Také přišli na to, že osmatřicetiletému Mattiovi udělali lékaři testy na nový typ koronaviru až po 36 hodinách poté, co přišel do nemocnice s podezřením na zápal plic.

V Itálii už nejspíše tuší, proč se tak rychle na jejich území rozšířila zákeřná choroba Covid-19 Amatérský fotbalista Mattia (38) navštívil začátkem minulého týdne nemocnici v severoitalském Codognu. Měl podezření, že má zápal plic.

Jenomže testy na nový typ koronaviru mu lékaři udělali až po 36 hodinách. Mezitím se Mattia pohyboval po nemocnici a přišel do styku s lékaři, zdravotními sestrami, ale i s ostatními pacienty. Zda je chyba na straně nemocnice, zjišťoval deník Corriere della Serra.

Nejprve italské ministerstvo zdravotnictví uvádělo, že testy na koronavirus se musí provádět všem pacientům, kteří mají neobvyklý a neočekávaný průběh nemoci. Jenže 27. ledna požadavek lehce pozměnili. Lékaři musejí testovat ty, kteří mají vazby na Čínu. A protože Mattiu s Čínou absolutně nic nespojovalo, rozhodli se testy nedělat. Udělali mu je až po dni a půl, a když zjistili přítomnost koronaviru, nastala chaotická noc. Stále se však neví, kde Mattia k nemoci přišel.

Veškerý personál nemocnice byl na přítomnost zákeřné choroby upozorněn kolem půlnoci. Italské ministerstvo zdravotnictví společně s vedením nemocnice a s doktory se až do rána domlouvali, jak budou postupovat dál.

Nakonec se rozhodli uzavřít nemocnici úplně, nikdo nesměl ven ani dovnitř. To ovšem nastalo až následující den dopoledne.

Itálie nyní čítá přes 350 nakažených a 11 obětí. Mezi nakaženými jsou i čtyři děti ve věku čtyř, deseti a patnácti let. Všichni jsou v nemocniční karanténě.

Související články

Další články