Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

U moře budete ležet v plastovém boxu: Itálie kuriózním způsobem řeší bezpečí turistů

U moře budete ležet v plastovém boxu: Itálie kuriózním způsobem řeší bezpečí turistů
Zdroj: profimedia
Koronavirus
Kvůli koronavirové pandemii se ve světě leccos změnilo. Hodně zasaženou zemí je Itálie a tamější provozovatelé pláží společně s ministerstvem kultury přemýšlejí, jak to na sezonu vymyslet, aby nepřišli o návštěvníky pláží. Ve hře je možnost, že turisty na plážích budou oddělovat plastové boxy.

Zákeřný koronavirus se rozšířil do všech koutů světa a jednou z těch více postižených zemí je Itálie V zemi do 3. května platí zákaz volného pohybu a pomalu se schyluje k postupnému uvolňování speciálních opatření. Ovšem i poté se vláda bude snažit, aby lidé dodržovali určitá hygienická opatření, jako jsou třeba dostatečné rozestupy.

Bezpečnost na plážích

Otázkou pro tamější úřady zůstává, jak zajistit bezpečnost na plážích, kde se běžně schází stovky lidí na jednom místě. Itálii pravidelně přes léto navštíví miliony turistů, z nichž většina má namířeno na pláže. I místní obyvatelé mají v oblibě se přes sezonu slunit na plážích. Vláda se tedy snaží vymyslet, jak návštěvníkům pláže zajistit bezpečnost.

Tajemnice ministerstva turistiky Lorenza Bonaccorsi pro televizi Rai zmínila, že vláda zvažuje různé alternativy. Mezi jednotlivými lehátky a slunečníky musí být několikametrová vzdálenost.

Podle asociace provozovatelů italských pláží Federbalneari je jednou z možností rezervace lehátek předem. Na pláži by se tak nesešlo najednou tolik lidí. Zároveň zvažují časová omezení pro různé věkové kategorie.

Plastové boxy

Další a velmi zajímavý nápad přinesla italská firma Nuova Neon Group 2. Navrhli, aby se na plážích nainstalovaly plastové ohrádky, které by byly 4,5 metru široké a dva metry vysoké. Uvnitř boxu by se pak nacházela dvě lehátka a slunečník. "Už jsme dostali poptávku od provozovatelů pláží i restaurací," uvedl pro list La Repubblica majitel firmy Claudio Ferrari s tím, že by boxy mohly instalovat také kolem stolků v restauracích či kavárnách.

Nápad s plastovými boxy se velmi zalíbil i sousednímu Řecku. Pro místní obyvatele jsou plastové ohrádky opravdu brilantním a chytrým plánem. Podle nich je to ideální příležitost ke spojení dovolené s bezpečností.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy