Itálie dobyla EURO: Infarktové penalty, slzy štěstí a smutku. Fanoušci po zápase opět řádili

Euro finále: Zvítězila Itálie
Zdroj: profimedia
Finále Euro

Finálové utkání mezi Itálií a Anglií na Euru bylo velmi ostře sledované. Zápas se uskutečnil v neděli 11. července večer a po napínavé podívané nakonec zvítězila Itálie. Ta vyhrála mistrovství Evropy poprvé od roku 1968, což fanoušci náležitě oslavili a v ulicích přímo řádili.

Ve finále v londýnském Wembley porazila Itálie domácí Anglii 3:2 na penalty. Jednalo se však o velmi napínavý zápas, který trval dlouhých 120 hodin. Zlato na velkém turnaji získala Itálie poprvé od mistrovství světa v roce 2006 a také se jedná o teprve druhé vítězství na mistrovství Evropy od roku 1968.

Finále skončilo po 120 minutách hry nerozhodně 1:1 a v penaltovém rozstřelu prokázala pevnější nervy sestava italského trenéra Manciniho. Nakonec vyhrála 3:2. Anglický fotbalista Luke Shaw střelil nejrychlejší gól v historii finále Euro, trvalo mu to necelé dvě minuty od začátku zápasu. Anglie se ale nedokázala s takovým úspěšným začátkem poprat až do samotného konce.

Fanoušci řádili

V ulicích se strhla mezi fanoušky mela, která začala ještě před začátkem zápasu. Lidé házeli flašky a v ulicích to vypadalo jako po oslavě nového roku. Někteří se dokonce pokoušeli prorazit brány ke stadionu a prali se s místní policií. Fotbalová asociace prohlásila, že se jedná o zcela nepřijatelné chování a zúčastněné strany byly ostudou anglického týmu.

Burácení pokračovalo také po konci utkání, kdy se fanoušci rozhodli výhru jejich týmu náležitě oslavit.