Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Ital, který ubodal Češku na Sardinii: Zdeňku jsem nechtěl zabít, odpusťte mi

Poslední foto Zdeňky (†40) s jejím vrahem Frankem (45)
Zdroj: archiv Franka W. P.
+ Dalších 5 fotografií
vražda
Vražda Češky Zdeňky K. (†40), která se v polovině února odehrála na Sardinii, otřásla českou i italskou veřejností. Ital Francesco Fadda (45) svou přítelkyni chladnokrevně ubodal, nyní poprvé vypovídal před soudem. Ačkoliv podle policie vraždou vyhrožoval, dle svých slov Zdeňku zabít nechtěl.

Podle policejního vyšetřování Francesco Fadda vraždu své české družky Zdeňky K. plánoval. Ve své výpovědi však tvrdil úplný opak. „Zdeňku jsem zabít nechtěl, její dvě holčičky pro mě byly jako vlastní dcery. Prosím rodinu, aby mi odpustila,“ řekl vrah podle italského webu Lanuovasardegna.it.

Vyšetřovatelé hovoří o tom, že Fadda původně útočil i na jednu ze Zdeňčiných holčiček, kterou Češka chránila vlastním tělem, a proto měla být bodnuta. Patolog prokázal, že kdyby Fadda vzal zbitou a pobodanou Zdeňku do nemocnice, mohla přežít.

Útěk, únos a dopadení

Poté, co nechal Francesco Fadda svou zuboženou přítelkyni v bytě svého známého, i s jejími holčičkami z místa odjel. Muže se podařilo zatknout až po řadě hodin. Vzdal se poté, co viděl, že je obklíčen. Děti naštěstí byly bez zranění a plačtivě se ptaly po své mamince.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy