Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Islámský stát založil chalífát v centru Švédska! Jak je to možné?

Už jsou tu. (Ilustrační foto)
Zdroj: Twitter
Čas od času prosáknou do sdělovacích prostředků informace, že multikulturní model ve Švédsku zcela selhal. Ve městě Göteborg navíc stoupenci Islámského státu oznámili vznik chalífátu.

Radikální islamisté mají za cíl vyhladit křesťany a židy a založit celosvětový chalífát, kde bude platit brutální právo šaría. Místem, kde byl islámský chalífát vyhlášen, je nově švédský Göteborg. Začaly se zde objevovat graffiti, které potvrzují vyhlášení chalífátu.

Stoupenci Islámského státu (IS) ve švédském Göteborgu nastříkali tento týden na stěnu tamní restaurace a pekárny graffiti, která mají oznámit vyhlášení prvního chalífátu v Evropě. Zároveň s tím se objevily výhrůžky členům tamní asyrské křesťanské komunity, že je čeká smrt, pokud nekonvertují k islámu, píše web novinky.cz.

Arabské nápisy jako „Přestup na naši víru, nebo zemři“ a „Chalífát je tady“ byly nalezeny na budově pekařství. Pro starousedlíky to není hezký pohled, Göteborgem se šíří strach.

„Zamrazilo mě. Je to úděsné. Cítíme se ohroženi,“ řekl britskému The Daily Star Markus Samuelsson, majitel pekařství, který pochází z místní komunity asyrských křesťanů. Tajné služby jsou přesvědčeny, že v Göteborgu působí džihádisté, kteří verbují malé děti k fanatickému boji proti křesťanům. Zmizelo 1 000 dětí, které do země přišly jako uprchlíci. Předpokládá se, že z nich rostou džihádisté.

Již dříve jsme psali, že buňky IS vznikají na Balkáně – čtěte ZDE.

Související články

Další články