Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Islámský stát už útočí v Evropě! Hodiny trvajícím terorem naprosto ovládl francouzskou televizi!

Vojáci Islámského státu na triumfální přehlídce.
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Francouzská televizní společnost TV5 Monde čelí ochromujícímu kyberútoku zatím neznámých teroristů. Hackeři kompletně ovládli jejich počítačovou síť a části systému se ještě stále nepodařilo obnovit.

Internetový útok začal ve středu přesně v deset hodin večer. Vyřazeno z provozu bylo všech 11 kanálů TV5 Monde.

Na Facebooku a Twitteru se objevily symboly Islámského státu včetně věty „Je suIS IS“ v odkazu na anglický název Islámského státu ISIS a slogan: „Je suis Charlie“, který vyjadřoval sympatie obětem teroristického útoku na francouzský časopis Charlie Hebdo.

Útočníci vyhrožují i francouzské vládě. Prezident Francois Holland dle hackerů spáchal neomluvitelnou chybu tím, že vede válku proti Islámskému státu, a rodiny všech povolaných vojáků mají být v ohrožení.

Francouzská vláda bere útok velice vážně a ministr zahraničí Laurent Fabius uvedl, že jsme svědky nového typu terorismu – kybernetické války.

TV5 Monde se zatím stále nepovedlo zcela získat kontrolu nad všemi stanicemi a její vysílání neodpovídá předepsanému programu.

Francouzská veřejnost je v šoku a odborníci varují, že v ohrožení by příště mohly být i počítačové systémy jaderných elektráren.

Související články

Další články