Teroristé mají problém s fotbalovými rozhodčími. Ani ne tak s tím, že dohlížejí na zápasy, ale hlavně jaká využívají pravidla. „Nerozhodují na základě toho, co zjevil Alláh, a porušují tak Alláhovu vůli a posvátnou knihu Sunna,“ cituje server Lidovky.cz informace, které přinesla Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Zavádí se také tzv. pravidlo Qisa. To v reálu znamená, že muslimové mohou žádat od toho, kdo jim způsobil příkoří, kompenzaci. Ta by měla být stejná jako samotný čin na jejich osobu. V překladu do reality to znamená středověké pravidlo “oko za oko”.

Na fotbalovém hřišti by to pak znamenalo, že pokud by jeden hráč druhému například zlomil nohu, mohla by mu být noha zlomena také! „Máme štěstí, že fotbalová utkání neorganizujeme pod hlavičkou FIFA. Islámský stát by v takovém případě zakázal nejen rozhodčí, ale i samotný sport jako takový,” uvedl pro SOHR anonymně jeden z místních fotbalistů.

Jedná se o jeden z dalších radikálních zákazů. Dá se srovnat s takovým, jako je například zákaz kouření, tance, sledování zahraničních televizí nebo soukromého přístupu k internetu. Pokud se něco z tohoto seznamu poruší, může následovat klidně i zastřelení, upálení či dokonce uříznutí hlavy!