Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Islámský stát udeřil ve Francii: 3 mrtví a zranění, rukojmí jsou na svobodě

Takhle to aktuálně vypadá na místě.
Zdroj: Twitter
Krátce před polednem vtrhl ozbrojený muž do supermarketu ve městě Trebes na jihozápadě Francie. Zajal několik zákazníků a na místě se i střílelo. Držel rukojmí, starosta města potvrdil, že jsou už na svobodě. Tři lidé mají být podle agentury AFP mrtví, další tři rukojmí útočník zranil. Jeden z nich utrpěl zranění těžká.

Jindy klidné město Trebes na jihozápadě Francie je v pátek na nohou. Krátce před polednem vrhl do tamního supermarketu ozbrojený muž, zajal několik zákazníků a držel je jako rukojmí. Policie je už osvobodila.

Ozbrojenec marockého původu se přihlásil k teroristické organizaci Islámský stát (IS), potvrdila francouzská prokuratura. „Jsem voják Islámského státu,“ měl prý několikrát zvolat.

Ministerstvo vnitra informovalo o probíhající policejní akci a vyzvalo obyvatele, aby nevycházeli z domu. Na místě se mělo i střílet, informovala o tom agentura AFP. Tři lidi útočník zavraždil, tři další rukojmí zranil. Jeden člověk utrpěl těžká zranění.

Útočník je i po propuštění rukojmí stále v supermarketu, a to za přítomnosti jediného strážníka.

Na cestě do supermarketu v Trebes postřelil útočník i policistu. Ten si šel s kolegy zaběhat a vraceli se do kasáren v nedalekém městě Carcassone, když v tom na něj muž vystřelil z auta.

Aktualizace 15.06: Při policejním zásahu byl terorista Islámského státu zastřelen – více zde.

Související články

Další články