Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Islámský stát šokoval Japonce: Popravil jednoho ze zajatců, druhému zřejmě zbývají hodiny!

Haruna Jakawa to má zřejmě za sebou, tweet vypadá velmi autenticky.
Zdroj: HNK

Islámský stát zřejmě včera popravil jednoho ze dvou zajatých Japonců, za které požadoval dvě stě milionů dolarů výkupného

Informace Reuters a dvou japonských zpravodajských agentur zatím oficiálně nepotvrdila žádná oficiální místa, ale už to, že předseda japonské vlády před několika hodinami označil zveřejnění videa za "neodpustitelný akt", svědčí o tom, že islamisté dostáli hrozbě, že v případě neobdržení výkupného do dvaasedmdesáti hodin budou vraždit.

Lhůta vypršela včera ráno SEČ a několik hodin nato se na serveru YouTube opakovaně objevilo video, na kterém druhý unesený, novinář Kenži Goto Džogo, drží snímek se sťatou hlavou svého spoluvězně s popiskem, že ten byl sťat na území IS poté, co byla protistrana jasně varována, že se tak v případě nedodržení podmínek stane.

Video i snímek měla zároveň obdržet elektronickou poštou i manželka zavražděného, jiné zdroje hovoří o snaše Džoga, jehož matka včera nabídla svůj život výměnou za ten synův.

Zatímco Japonci vyzvali Islámský stát prostřednictvím vládního prohlášení k okamžitému propuštění druhého zajatce, z říše zla přišel nový požadavek. Namísto peněz, které Japonci odmítli vyplatit s tím, že nepřistoupí na vydírání, žádají únosci okamžité propuštění teroristky Sajídy Rišaviové, která je desátým rokem internována v jordánském vězení, údajně za plánování sebevražedného útoku.

Šance, že k tomu během několika desítek hodin dojde, je spíše mizivá a pokud se nestane zázrak, budou mít Japonci zřejmě nejpozději pozítří dvojnásobný důvod zuřit!

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy