Islámský stát se nijak netají tím, že hodlá ovládnout celý svět a již za pět let chce být pevně zabydlen v Evropě. Uvádí to reportér BBC Andrew Hosken ve své nové knize Impérium strachu: Uvnitř Islámského státu. Ta mimo jiné zahrnuje právě i mapu oblastí, které chtějí islamisté ovládnout už do roku 2020.

Jejich kalifát by tak měl sahat od západních hranic Portugalska až na východ k Číně. Islámský stát se při své expanzi může opřít o téměř 50 000 bojovníků, finanční rezervu ve výši v přepočtu 76,5 miliardy korun a nesmírný strach, který vyvolává v porobených zemích.

Už v minulosti jsme vás informovali o zvěrstvech, kterých se islamisté dopouštějí na lidech jiného náboženského vyznání, a jak nechutně jednají se ženami uvrženými do otroctví. Vrcholem hrůzného chování je pak oficiální ceník otrokyň v závislosti na věku.

„Chtějí ovládnout vše, co vidí jako islámský svět. Jakmile stvoří svůj kalifát, tak se obrátí na zbytek civilizace. Chtějí vládnout celému světu. Stojí proti nim na 60 národů včetně Spojených států amerických a Ruska, takže je to velmi nepravděpodobné. Ale jejich první kroky by člověk taky považoval za nepravděpodobné,“ uvedl Hosken pro Daily Record.