Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Islámský stát bude zabíjet každého chlapa, který udělá to, co mu je naprosto přirozené! O co jde?

Fotbal je podle IS zápaďácká záležitost, kterou je potřeba vyhladit
z chalífátu.
Radikálové hnutí Islámský stát chtějí zakázat fotbal, který je podle nich „elementem shnilého Západu“. Kvůli fotbalu dokonce vyhrožují pořadatelům fotbalového šampionátu.

Jestli Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) nepřesune mistrovství světa z Kataru, které se tam má uskutečnit v roce 2022, Katar se má připravit na vlnu teroristických útoků, hrozí teroristé.

„Během turnaje už bude Katar součástí chalífátu, který se snaží vytvořit na Blízkém východě,“ píše The Mirror. Džihádisté svoje výhrůžky vzali oficiální cestou a prezidentovi FIFA Blatterovi napsali dopis, ve kterém píší, že fotbal je zdrojem korupce a odklonu od islámu, uvádí tvnoviny.sk.

IS Blattera upozornil, že mají k dispozici balistické rakety Scud a nebojí se je použít údajně na celé území Kataru.

O tom, že by džihádisté nemuseli v tomto případě mluvit do větru, svědčí i fakt, že letos v lednu zmasakrovali 13 chlapců, kteří se provinili jen tím, že sledovali fotbal. Osudný se jim stal zápas Iráku proti Jordánsku v Asia Cup. Podle IS byl prý zápas proti koránu a každý, kdo ho sledoval, se těžce provinil. Chlapci ale neodolali a zápas sledovali až do chvíle, kdy do kavárny vtrhlo ozbrojené komando. Kluky nejdřív zbili, pak je odtáhli na hřiště a postříleli.

Nejen fotbal, i další sporty včetně tance zakázal už kdysi i Tálibán nebo somálský Šabáb.

Mohlo by vás zajímat

Další články