Seyran Ates si zvykla na život s ochranou v zádech. O život jí jde na každém kroku. Nenávidí ji hlavně radikální muslimové. Ates se totiž rozhodla, že bude reformovat islám. Vadí jí postavení ženy v islámu nebo agresivní tendence. Seyran Ates poskytla velký rozhovor MF Dnes – celý ho najdete ZDE.

Nejvíce znepokojující jsou otázky týkající se České republiky. Ates tvrdí, že v Praze aktivně působí nechvalně proslulá organizace Muslimské bratrstvo. Tedy skupina, která chce pomocí aktivního džihádz závádět radikální formu islámu po celém světě.

"Česko patří zatím k nejbezpečnějším zemím na světě. Blízkost hranic s Německem a Rakouskem však určité riziko představuje. Muslimské bratrstvo je aktivní už i ve vaší zemi. Svou centrálu má v Praze na Černém Mostě, byť oficiálně nic takového nezjistíte. Cílené a promyšlené pokusy o islamizaci Evropy se týkají i vás. Když jsem před deseti lety říkala v Německu, že hrozí pokusy o zavedení práva šaría, všichni se mi smáli a považovali mě za blázna. Teď registrujeme oficiální požadavky o jeho zavedení, ve Velké Británii už zavedeno bylo. Braňme se těmto pokusům. Bojujte se mnou za Evropu, kterou známe a máme. Za naši svobodu, práva, demokracii, říká Ates bez obalu.

Jsou to velmi závažná slova. Muslimské bratrstvo některé země považují za teroristickou organizaci – více si můžete přečíst ZDE.