Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Islamistická vražda dvou dívek v Marseille: Na jejich smrti nese vinu také Francie

Mauranne (vlevo) a Lauru zabil muslimský radikál.
Zdroj: Facebook.com
Radikální islamista z Tuniska ubodal v Marseille dvě ženy. Na jejich smrti nese podíl vláda a justice Francie.

Radikální islamista z Tuniska ubodal v Marseille dvě ženy. Veřejnoprávní média z nějakého důvodu o této nechutné vraždě více méně mlčí. O masakru se mlčí možná i kvůli tomu, že na úmrtí má podíl vláda Francie.

Sestřenice Mauranne a Laura byli zavražděny v neděli v Marseille před vlakovým nádražím Saint-Charles. Laura chtěla v Marseille oslavit 21. narozeniny. Na nádraží ale také dorazil naštvaný islámský radikál Ahmed H. Za pokřiku „Alláhu akbar“ jedné z dívek vrazil 20 cm dlouhý nůž do krku. Pak z nádraží odešel, ale za mžik se vrátil a druhou z dívek pobodal do břicha.

Muže po tomto útoku zastřelili policisté. V ulicích jich je plno, protože ve Francii už téměř dva roky platí výjimečný stav. Obě dívky studovaly medicínu a obě pracovaly pro charitu. Měly velké sny, které zničil radikální muslim.

Nejhorší na celé události je, že Ahmed H. neměl ve Francii co pohledávat. Jak se ukázalo, Ahmed H. použil v posledních letech sedm různých falešných identit bez toho, aby to policie zaregistrovala.

Policie ho zadržela nedávno za krádež. Muž u sebe neměl doklady. Protože policie nevěděla, koho před sebou má, tak ho propustila. Padl návrh na uvalení vazby, ale místní prokuratura žádosti nevyhověla. Ahmed druhý den ubodal Mauranne a Lauru…

Související články

Další články