Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Islamista bodal do žen, protože mu přišlo, že jsou na pláži málo oblečené! Zraněná Češka v Egyptě prodělala operaci

Útočník pobodal i českou účetní Lenku.
Zdroj: Twitter.com, Facebook.com
+ Dalších 8 fotografií
Útok na ženy v egyptské Hurghadě má islámské pozadí. Alespoň to tvrdí vlivný egyptský deník Aš-Šurúk. Útočníkovi, který zavraždil dvě německé turistky, vadilo, že ženy na pláži jsou málo oblečené. Zraněná Češka byla v Káhiře operována. Je otázkou, kdy se vrátí do práce. Pracuje jako účetní Fotbalové asociace České republiky.

Novináři z egyptského listu Aš-Šurúk tvrdí, že útočník bodal do žen, protože mu podle islámského práva šaría přišly málo oblečené. Navíc se mu nelíbilo, že jsou venku bez doprovodu manžela.

Objevily se spekulace, že Abdar Rahmán byl napojen na teroristickou organizaci Islámský stát (nebo se alespoň inspiroval otřesnými činy této skupiny).

Podle listu Al-Ahrám měl útočník vysokoškolské vzdělání. Nějaký čas žil v Saúdské Arábii, kde se zřejmě radikalizoval. Při útoku zabil dvě ženy a další pobodal. Zraněná je také česká turistka Lenka. Tu Rahmán zranil na noze a bodl ji do zad.

Podle informací eXtra.cz zraněná Češka v pondělí ráno prodělala operaci v Káhiře. V horizontu 3 až 4 dnů by mohla opustit Egypt a vrátit se domů. V neděli ji v nemocnici navštívil český velvyslanec.

Je otázkou, kdy se Lenka bude moci vrátit do práce. Podle webu expres.cz pracuje na finančním oddělení jako hlavní účetní Fotbalové asociace České republiky.

Související články

Další články