Luboš Xaver Veselý, který je moderátorem pořadu XTALK, musí občas ustát názory, které jsou zcela scestné a nepodložené. Nedávný rozhovor s politikem, jak si sám Martin Kubeš říká, byl hlavně o uprchlících a migrační problematice v Evropě.

Martin Kubeš je 15letý komentátor politického dění, který se stal nejnenáviděnější osobou Jihomoravského kraje, jak sám tvrdí. Kvůli nezájmu svých vrstevníků a spolužáků o politické dění se rozhodl to vzít do vlastních rukou. Byl to ale dobrý nápad?

Martina Kubeše doslova nadzvedl ze židle rozhovor s lidovcem Tomášem Michalkou a mladý komentátor politického dění odmítá jeho názory a postoj k dané věci. Také ho rozčilují xenofobní názory a projevy nenávisti.

Martin Kubeš tvrdí, že se zabývá problematikou do hloubky a zjistil, že lidé nerozlišují uprchlickou krizi a migrační krizi, což je diametrální rozdíl, jak sám řekl. „Uprchlík je osoba, která svoji zemi opustila třeba kvůli válce. Migrant je osoba, která svoji vlast opustila zcela dobrovolně.“

Dále pokračuje: „Islám není pro naši zemi žádný problém. Kvóty, které stanovila EU na přijímání uprchlíků pro naši zemi, jsou směšně malé, přímo nedostačující. Já, pokud bych byl v Evropském parlamentu, tak bych lobboval za to, aby počet přijatých uprchlíků byl vyšší.“

Moderátor Luboš Xaver Veselý pohotově reagoval a mladému komentátoru politického dění navrhl, ať si pár uprchlíků domů nastěhuje. Ke konci rozhovoru Martin Kubeš přiznal, že i jeho okolí a rodina s jeho názorem nesouhlasí a rozhodně by se kvóty neměly rozšiřovat.