Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

ISIS před a po: Neuvěřitelné fotografie památek v Islámským státem zdevastované Sýrii

Palmýra po zásahu Islámského státu.
Zdroj: Joseph Eid
+ Další 4 fotografie
Rok poté, co bylo syrské město Palmýra obsazené organizací Islámský stát, ho zase získaly pod svoji kontrolu syrské síly. Toto město bylo kdysi domovem těch nejcennějších historických památek na světě. Podívejte se, jak město vypadalo před a po zásahu Islámského státu.

Syrské město Palmýra už mají zase pod kontrolou syrské síly. Po zásahu ISIS ale zůstalo zdevastované. Fotograf z agentury AFP Joseph Eid toto město nafotil před dvěma lety i teď. A ta změna je neuvěřitelná.

„Samozřejmě, Chrám boha Béla už nikdy nebude takový jako předtím,“ řekl pro deník Times of Israel syrský historik Mamoun Abdulkarim. „Podle našich odborníků určitě budeme schopni obnovit asi třetinu zničeného chrámu s pomocí UNESCO. Zvu všechny archeology a experty z celého světa, aby se k nám přidali a začali s námi spolupracovat, protože toto místo je součástí dědictví celého lidstva,“ dodal.

Podívejte se do fotogalerie na neuvěřitelné fotografie.

Související články

Další články