Co dělala šestadvacetiletá holka z Arizony, která přijela do Sýrie a Turecka pomáhat utečencům, jako rukojmí Islámského státu, na to si budete muset odpovědět sami. Spíš je to jen další skládačka do jejich obrazu zbabělců a srabů, kteří berou jako rukojmí novináře a mladé holky, čili v úplně první řadě padá vina za její smrt na ISIS.

Kdyby pomohla, kde měla a komu měla, a pak jela domů a ne do zajetí pomatených islamistů, zcela jistě by nejen žila, ale nejspíš i velmi dlouho.

V zajetí byla od roku 2013, jen rok poté, co do zemí přijela. Podle islamistů byla zabita včera ráno během jordánských náletů na jejich základny, ale americké úřady ještě její smrt nepotvrdily, protože členové IS neukázali jediný důkaz, že je dívka po smrti.

Podle jordánského ministra vnitra je zpráva o její smrti jen propagandou IS, kteří chtějí Jordánsko postavit do role vrahů a seslat na ně odvetu amerických sil. Rodina Kayly vyzvala veřejnost, aby až do potvrzení nebo vyvrácení její smrti byla opatrná ve vynášení soudů, ale podle zpravodajského serveru CNN je dívka opravdu po smrti.

Dívka byla unesena radikály poté, co v Sýrii odjížděla ze stanoviště humanitární organizace Lékaři bez hranic, jejichž sestry a lékaři byli mimo jiné také bráni jako rukojmí syrskými radikály.