Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Irenka z Dědictví po letech vypadá jako nehezká plastiková panenka!

Na Irence se věk podepsal daleko více než na Bolku Polívkovi.
Zdroj: reprofoto youtube.com, csfd
+ Další 2 fotografie
Šárka Vojtková (44) byla svého času nejslavnější "prostitutkou" v Česku. Role Irenky ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág ji přes noc vynesla mezi největší celebrity, ale jak to tak bývá, začínající herečka nabytou slávu nezvládla.

„Nedovedete si představit, co se stalo po premiéře filmu. Najednou se z veselé, sebejisté, téměř neznámé Šárky stala celorepublikově proslavená Irenka. Vyjít na ulici byl stresový zážitek, všichni se za mnou otáčeli, vůbec jsem na to nebyla připravená. Při natáčení exponovaných scén filmu mi bylo jasné, že to zrovna není moje parketa, ale točila jsem s již výborným kamarádem Bolkem Polívkou, který k tomu přistupoval s bezprostředním humorem, a paní Věra Chytilová to brala jako samozřejmost. Moje rodina mně připravila bezproblémové dětství i dospívání a život „Irenek“ mi byl na hony vzdálen. Najednou jsem byla pro celou republiku ta IRENKA!!! Sexuální symbol v nepříliš lichotivém světle,“ uvedla Šárka Vojtková v rozhovoru pro Filmová místa.

Roli Irenky přitom získala v podstatě náhodou, protože na casting ji musel dotáhnout její kamarád skoro násilím. Začínající herečka tak jistě nečekala, jaké šílenství se okolo ní po premiéře strhne.

„Musím přiznat, že jsem to nezvládla. Přišla řada lukrativních nabídek na další natáčení, ale vše jsem odmítla, když se můj přítel vypravil za prací do Itálie, využila jsem to a odcestovala s ním. Dnes vím, že jsem měla točit dál, abych prosadila jméno Šárka Vojtková a Irenku odsunula jen na jednu z rolí ve zdařilém filmu.“

Irenka se odstěhovala do Modeny, kde se věnovala stylistice a kosmetice. Zdá se, že mnoho z nabytých zkušeností vyzkoušela i sama na sobě, ale Vojtková přiznává jen plastiku rtů.

Přestože ještě v roce 2011 návrat do filmu nevylučovala, roli v pokračování Dědictví odmítla. Kritika ji koneckonců dala za pravdu a jakékoliv další spekulace o rolích rázně utnulo těhotenství a narození vytoužené dcery Marie Julie.

Irenka se nicméně nesvlékla jen v dědictví. Na její scénu v pornofilmu se můžete podívat ZDE.

Související články

Další články