Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Írán vypsal odměnu na žlutovlasého šílence: 80 milionů dolarů tomu, kdo přinese hlavu Trumpa

Írán vypsal odměnu na žlutovlasého šílence: 80 milionů dolarů tomu, kdo přinese hlavu Trumpa
Zdroj: csfd
+ Další 2 fotografie
Pomsta
Írán přislíbil odměnu 80 milionů amerických dolarů tomu, kdo přinese hlavu prezidenta Donalda Trumpa. Nepokoje zavinil sám Trump, když nařídil raketový útok na letiště v iráckém Bagdádu. Při bombardování byl zabit velitel elitních íránských jednotek Kuds Kásim Sulejmání, za což chce Írán odvetu.

Spojené státy americké v pátek nechaly shodit bomby na Blízkém východě. Útok byl proveden na "přímý rozkaz", za čímž stojí americký prezident Donald Trump. Při bombardování mezinárodního letiště v hlavním městě Iráku Bagdádu byl zabit velitel elitních íránských jednotek.

Dvaašedesátiletý generálmajor Sulejmání byl velitelem elitních jednotek Kuds. To jsou oddíly íránských revolučních gard odpovídající za operace mimo území Íránu. Byl považován za vojenskou chloubu íránského režimu. Všichni ho měli za hrdinu a zastával naprosto výjimečné postavení v íránské politice.

Miliony Íránců se vydaly do ulic, aby veřejně truchlily a uctily památku jejich hrdiny. Průvody se konaly v mnoha městech. Íránci byli naštváni natolik, že jeden z mluvčích v pohřebním průvodu v Mašhadu vypsal odměnu na hlavu prezidenta Trumpa.

"Je nás 80 milionů Íránců. Pokud každý z nás odloží jeden americký dolar, budeme mít 80 milionů amerických dolarů. Touto částkou odměníme každého, kdo nám přinese hlavu prezidenta Trumpa," zaznělo při živém vysílání na televizní stanici Channel One.

"A my bychom dali těchto 80 milionů dolarů jako dárek každému, kdo přinese hlavu toho, kdo nařídil vraždu silné postavy naší revoluce. Každý, kdo nám přinese hlavu tohoto žlutovlasého šílence dostane od íránského národa 80 milionů dolarů," pokračoval muž, který byl podle všeho jedním z organizátorů pohřbu. Masivní dav za ním reagoval hlasitým zpěvem.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy