Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Iráckou Barbie (†22) zastřelili: Vražda na ulici za bílého dne!

Tara Fares byla zastřelena za bílého dne.
Zdroj: Instagram
+ Dalších 9 fotografií
Teprve dvaadvacetiletou iráckou Barbie zavraždili! Pro dívku, která si v zemi zmítané náboženskými fanatiky dovolila vyjadřovat se svobodně, si přijeli za bílého dne. Byla zavražděna na ulici přímo v srdci hlavního města Bagdádu!

Bezmála tři miliony sledujících na Instagramu si vysloužila Tara Fares (†22), které přezdívali „irácká Barbie“, za své postoje. Její liberální názory byly v islámské zemi, kde řádí náboženští fanatici, značně nezvyklé.

„Nebojím se těch, kteří popírají existenci Boha, ale jsem skutečně vyděšená z těch, kteří vraždí a řežou hlavy, aby existenci Boha dokazovali,“ napsala Tara na sociánlí síť a za dva měsíce byla mrtvá.

Tento čtvrtek dívku zavraždili za bílého dne na ulici Bagdádu. A útočníky velmi pravděpodobně byli právě radikální islamisté, ke kterým Tara svá slova směřovala.

Není to první případ vraždy podobně smýšlející ženy, který se za poslední měsíce v Iráku udál. Premiér země Hajdar Abádí prohlásil, že jistota, zda šlo o stejné útočníky i v případě Tary, sice není, ale určitě šlo o plánovanou akci. Letos už přišla o život řada dalších vlivných bloggerek, které se stejně jako irácká Barbie nebály hlásit se k umírněnému islámu.

Související články

Další články