Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Iráčané, kteří prchli z Česka, zůstanou v Německu: Co jim vzkazujete?

Iráčané, kteří prchli z Česka, zůstanou v Německu: Co jim vzkazujete?
Zdroj: Profimedia
Dohromady 25 iráckých křesťanů dostalo v Čechách díky Nadačnímu fondu Generace 21 církevní azyl. Skupina se tu ale dlouho nezdržela a všichni zmizeli v dubnu do Německa. Jaké má kauza pokračování?

Sedmnáct lidí dostalo u našich západních sousedů církevní azyl od Evangelické jednoty bratrské v saské obci Herrnhut. Což znamená, že se do Česka už nikdy vrátit nemusí. Dalších pět dostalo azyl automaticky, neboť v zemi mají příbuzné. A co ti zbývající tři? Ti utekli!

Měli být převezeni zpět do Čech, ale nejsou k nalezení

A co si o tomto jednání myslí Češi, kteří reagují v diskuzích? "Děkujeme vám, že jste ukázali pravou tvář a ukázali jste, o co vám jde," píše jeden s tím, že tito lidé mohli být pouze ekonomičtí migranti a chtěli se mít lépe.

Další se smějí, že jsou to přeci jenom uprchlíci - prchli z Čech do Německa!

"Když je tam chtějí, tak ať si je nechají. Jinak i mě, stejně jako ostatní pobouřilo jejich vyjádření, že se jejich příbuzní v Německu a ve Švédsku mají lépe, že se o ně starají víc. O mě se nestará nikdo a věřím tomu, že pokud bych dojela do cizí země, tak by se o mě taky nestarali," píše naštvaná paní Jana.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy