Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

iPhone si můžete jednoduše zničit. Tuhle chybu nikdy nedělejte!

Tuhle chybu nikdy nedělejte, nebo byste mohli přijít o luxusní telefon.
Zdroj: Profimedia.cz
Svůj iPhone byste asi raději neměli dávat z ruky. Někdo by si z vás mohl pěkně vystřelit a váš luxusní telefon vám zničit během chvilky. iPhone se dá zničit opravdu jednoduše. Stačí zadat jedno prokleté datum a telefon můžete rovnou zahodit.

Pokud máte iOS zařízení se 64bitovým operačním systémem, tedy s procesory A7 a novějšími, tedy od iPhonu 5S a iPadu Air/iPadu mini, zbystřete. Pokud do těchto telefonů zadáte datum 1. ledna 1970 a telefon vypnete, už ho pak nikdy nezapnete. Zobrazí se vám tam jenom úvodní obrazovka s nakousnutým jablkem. Potom můžete svůj telefon vyhodit rovnou do koše.

Je to nejspíše způsobeno tím, že v 64bitové verzi systému má zmíněné zařízení přiřazenou neplatnou hodnotu, která neumožní systém nastartovat. Na celý problém s iPhonem a luxusními telefony upozornili uživatelé Redditu. Chybu už údajně zneužívají zlomyslní návštěvníci Apple Storů a takhle údajně likvidují vystavené telefony a tablety.

Zatím se problém nedá nějak vyřešit, ani obnovením firmwaru telefonu přes iTunes. A také není jisté, jak bude Apple řešit případné reklamace. Některé zdroje mluví o tom, že je možné po pěti hodinách telefon znovu zapnout a čas přenastavit. Dokud Apple problém neodstraní, raději si před každým vynutím telefonu zkontrolujte zadané datum.

Související články

Další články