Pokud máte iOS zařízení se 64bitovým operačním systémem, tedy s procesory A7 a novějšími, tedy od iPhonu 5S a iPadu Air/iPadu mini, zbystřete. Pokud do těchto telefonů zadáte datum 1. ledna 1970 a telefon vypnete, už ho pak nikdy nezapnete. Zobrazí se vám tam jenom úvodní obrazovka s nakousnutým jablkem. Potom můžete svůj telefon vyhodit rovnou do koše.

Je to nejspíše způsobeno tím, že v 64bitové verzi systému má zmíněné zařízení přiřazenou neplatnou hodnotu, která neumožní systém nastartovat. Na celý problém s iPhonem a luxusními telefony upozornili uživatelé Redditu. Chybu už údajně zneužívají zlomyslní návštěvníci Apple Storů a takhle údajně likvidují vystavené telefony a tablety.

Zatím se problém nedá nějak vyřešit, ani obnovením firmwaru telefonu přes iTunes. A také není jisté, jak bude Apple řešit případné reklamace. Některé zdroje mluví o tom, že je možné po pěti hodinách telefon znovu zapnout a čas přenastavit. Dokud Apple problém neodstraní, raději si před každým vynutím telefonu zkontrolujte zadané datum.