Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Invaze pavouků! Nic pro slabé povahy, dávejte si pozor, kdo bydlí u vás doma!

Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Právě se díváte na obrázek, který na Twitter nahrála jedna vyděšená Australanka. Šla se podívat, jak pracuje měřič spotřeby elektřiny, a málem to s ní seklo. Na měřáku se totiž zabydlel rozkošný pavouček se svou rodinkou.

Pokud máte strach z pavoučků nebo se jich štítíte, pak Austrálie není pro vás dobrým místem pro život. Na světě žije více než 43 tisíc druhů pavouků a v Austrálii ti nejjedovatější.

Na snímku, který na Twitter nahrála vyděšená žena, je ale podle všeho neškodný druh australského pokoutníka. Nestaví si pavučiny, ale slídí v obydlených oblastech a loví hmyz.

Tento druh pavouků má rád vlhko a tmu a líbí se mu v koupelně nebo v temných zákoutích. Tady se mu zalíbilo jemné vrčení měřáku, které pro malé pavoučky zřejmě fungovalo jako ukolébavka. Dobře se jim žilo a rostlo.

Podle odborníků má nějakou formu arachnofobie až 50 procent žen. Mužů pak trpí asi 10 procent. Jak jste na tom vy? Nosí vám pavoučci štěstí, nebo se vám zvedá žaludek a po zádech běží mráz, sotva o nich jen slyšíte?

Související články

Další články