Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Intrikánka s psychickými problémy: Jaká vlastně byla princezna Diana a jaké mýty o ní kolují?

Zdroj: Facebook/pinterest.com
+ Další 4 fotografie
V srpnu to bude 21 let od doby, kdy tento svět opustila „princezna lidských srdcí“, Lady Diana. Mučednice, která byla na jednu stranu ikonou soucitu a laskavosti, na straně druhé žena s psychickými problémy. Její příběh nepřestává fascinovat ani v současnosti a mýty týkající se jejího života naopak znovu ožívají díky nedávné svatbě jejího mladšího syna, prince Harryho.

Život princezny Diany byl opředen různými legendami, které se časem ukázaly jako nepravdivé. První z nich se zrodila už na velkolepé svatbě v roce 1981.

Popelka z urozené rodiny

O Dianě se hovořilo jako o mladé učitelce z mateřské školy, která měla hluboko do kapsy a princi Charlesovi učarovala její nevinnost. Jenže Diana nikdy nebyla Popelkou – narodila se do urozené aristokratické rodiny a Charlesovo srdce jí prý nikdy nepatřilo. Už dávno před svatbou bilo pro jeho milenku Camillu Parker-Bowles Diana o jejich náklonnosti věděla a chtěla údajně zásnuby zrušit, ale byla až příliš ctižádostivá. „Velmi jí lichotilo, že se stane manželkou nástupníka trůnu a vždy toužila být slavnou,“ uvedla její sestra Sarah.

Jak mnozí uvádí, Charles byl ke sňatku s Dianou téměř dotlačený. Bylo mu přes třicet let, neměl manželku ani potomky. Camilla, ve které našel zalíbení, nesplňovala kritéria na nevěstu – neměla urozený původ a také nebyla pannou.

Manželství Diany a Charlese prý bylo spokojené jen v jednom okamžiku, a to tehdy, když se narodil jejich první syn, princ William. Během narození druhého syna, nedávno sezdaného prince Harryho, si na šťastnou rodinu už jen hráli. Charles si měl dokonce postěžovat, že mu vadí, že je jeho mladší syn zrzavý jako většina příslušníků Dianiny rodiny.

Narušená psychika a manipulace médii

Pochopitelně to nebyl jen syn královny Alžběty, kdo přispěl k rozpadu manželství. Diana byla psychicky nestabilní osobou – trpěla poruchami příjmu potravy, byla náladová, milovala nakupování a městský život. Charles zase zbožňoval přírodu. Vždy, když odjel na zámek Balmoral do Skotska, Diana mu dělala scény, a dokonce se pokusila o sebevraždu

Charles miloval zemědělství, zajímal se o vše, co je šetrné k přírodě a oproti němu se módu zbožňující Diana jevila dosti povrchně Za oblečení prý utrácela nehorázné peníze a mnozí často upozorňovali na fakt, že nikdo z královské rodiny nepotřeboval k dobročinné práci tak luxusní šatník jako ona.

Ačkoliv princezna nenáviděla přepadovky bulváru, byla si moc dobře vědoma, že je vyhledávanou ženou z titulní strany. Oproti královským Windsorům, kteří v přítomnosti fotografů trpěli, to s novináři uměla. Jenže stejně tak, jak ji tisk vynesl vzhůru, ji stejně drtivě srazil na kolena. Několik měsíců po narození Williama o ní začali psát, jak je zkažená a ďábelská.

Nevinná intrikánka

V roce 1992 se Diana rozhodla odvyprávět svůj příběh novináři Mortonovi s tím, že jej bude prezentovat jako zpověď jejích známých. Čtenáři se tehdy dozvěděli, že princezna navštěvuje několik psychologů, že se sebepoškozuje a že se několikrát pokusila o sebevraždu. Jako viník všech potíží byl nepřímo označen Charles. Jenže postupem času se zjistilo, že jedna z nejobdivovanějších žen světa není tak nevinná, jak se zdá. Počet jejích milenců by prý vydal na dlouhý seznam.

Rozpory mezi Dianou, kterou od té doby začali mnozí označovat za intrikánku, a Charlesem gradovaly nakonec skončily v roce 1996 rozvodem

Diana posléze tajila vztah s chirurgem Hasnatem Khanem, kvůli němuž dokonce chtěla konvertovat na islámskou víru. Když ji ale odmítl, dokázala bravurně navést novináře na místo, kde ji mohli fotografovat na jachtě s Dodim Al-Fayedem. To aby Hasnat žárlil. Až po její smrti vyšlo najevo, jak geniálně uměla manipulovat – a to nejen novináři.

Sám William na otázku, jaká by byla babička, podotkl, že asi příšerná. Prý by se objevila, obrátila by všechno naruby, byla středem pozornosti a zase by zmizela. To prý uměla dokonale.

Související články

Další články