Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Internetové sčítání lidu nefunguje: Pořídím si na to husí brk, škodolibě glosují politici

Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
SATIRA
O půlnoci začalo online sčítání lidu, bohužel už pár hodin poté ho začaly doprovázet potíže a sečíst se nedalo. Systém byl přetížen a mluvčí Sčítání 2021 Jolana Voldánová uvedla, že sčítání je z preventivních důvodů až do odvolání uzavřeno. Osobnosti české politiky si z nastalé situace utahují na Twitteru.

"Právě jsem učinil zásadní rozhodnutí, hodné moderního člověka dvacátých let jednadvacátého století: Formulář ke sčítání lidu vyplním na papíře. Pořídím si na to husí brk," glosuje Miroslav Kalousek s tím, že tak to bude rychlejší a snazší.

"Sčítání lidu tak trochu připomíná Hospodu na mýtince... Spustili web, ale začali jim tam chodit lidi...," konstatuje Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje. V jiném ze svých příspěvků, které věnuje kauze Sčítání 2021, už hraje na vážnější notu. "Selhání systému ČSÚ při sčítání lidu bohužel opět potvrzuje, že o skutečné digitalizaci si můžeme nechat jen zdát. Příčinou je neschopnost systémů snést zátěž a efektivně spolu komunikovat. Třeba Izrael očkuje rychle i proto, že tyto systémy tam fungují," tvrdí a dodává, že jsme o míle pozadu.

Mirek Topolánek zase publikoval příspěvek, který začíná anglickým textem, jehož volný překlad zní: "Česká republika, země pro budoucnost," posmívá se Topolánek na Twitteru a dodává: "Ještě že máme ty sčítací komisaře, co vám domů donesou štos papírů a propisku." Tím naráží na to, že když se do 17. dubna nesečtete online, navštíví vás takzvaní sčítací komisaři s formulářem.

Vše o sčítání lidu 2021 ➔

Související články

Další články