Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Internetem se šíří zpráva, že vakcína způsobuje neplodnost. Totální nesmysl, říká ministerstvo zdravotnictví

Internetem se šíří zpráva, že vakcína způsobuje neplodnost. Totální nesmysl, říká ministerstvo zdravotnictví
Zdroj: Pixabay
Fake news
Na internetu kolují nejrůznější lživé zprávy, které se týkají koronaviru. Nyní se k nim přidala i ta, která říká, že nejnovější studie potvrzují, že vakcína na covid způsobuje neplodnost. Hoax se tak během několika dní rozšířil na sociálních sítích. Ministerstvo zdravotnictví ale pro eXtra.cz potvrdilo, že žádné takové studie neexistují a jde o pouhý výmysl.

Pravděpodobně už jste se také setkali alespoň s jednou z řady poplašných zpráv, které se týkají koronaviru. Ať už to byl hoax, který říkal, že lékaři lidem při testu na covid vloží do mozku čip, nebo zpráva, která tvrdí, že nás pomocí koronaviru chtějí ovládat elitáři včetně s konspirátory oblíbeným Georgem Sorosem

Neplodnost může ovlivnit spíš nemoc

Nejnověji bouří internetem informace, že vakcína na covid způsobuje neplodnost a jde pouze o zlomyslný způsob, jakým chce Bill Gates zredukovat populaci. "Vakcína Pfizer způsobuje neplodnost. Dejte do překladače. V dalších článcích se dozvíte další obludnosti!!!!" píše v příspěvku na Facebooku Věra Š., která má na profilu hned řadu dalších hoaxů.

Přitom firma Pfizer, jejíž vakcína má jedny z nejlepších výsledků, uvedla, že během 7 měsíců otěhotnělo 23 žen, na kterých byla předtím vakcína testována. Naopak je to právě koronavirus, který podle řady renomovaných lékařských studií může mít negativní vliv na mužskou potenci.

Jedná se o dezinformaci

Redakce eXtra.cz se proto zeptala ministerstva zdravotnictví, zda je pravda, že vakcína způsobuje neplodnost, či alespoň existují nějaké studie, které by tomu nasvědčovaly. "Neexistují žádné studie, podle kterých by vakcína proti COVID-19 způsobovala neplodnost. Jedná se o dezinformaci," uťala veškeré debaty mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

To, že vakcína způsobuje neplodnost, je tak další ze zdánlivě nekonečné řady konspirací, které bojují proti tomu, aby se lidé nechali proti koronaviru očkovat. Přitom podle předních odborníků jde o jediné světlo na konci tunelu, díky kterému by se mohl vrátit život opět k normálu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy