Téhle babičce uspořádali docela trapnou oslavu. Balonky, ozdoby, dort, dokonce přijela na natáčení televize. Babička ale na všechno reagovala hláškou, že by si radši dala šlofíka. Když je vám přes 100 let, šlofík určitě patří mezi vaše oblíbené aktivity.

Ale ne, moderátorka se nedala. „Těšíte se na svoji party?“ zeptala se Flossie. „Ne, ani trochu,“ odpověděla babička a usrkla si opět z hrníčku. Moderátorka i její kolegové v televizi se začali nuceně smát. Flossie mezitím nasadila útrpný výraz a asi se modlila, aby mohla zpátky do postele. Pak se z ní v televizi snažili dostat, jaký je její klíč k dlouhověkosti. „Nevím, prostě s tím nebojuju, žiju,“ odpověděla babča.

Ale to moderátorce nestačilo. „Co třeba nějaké tajné jídlo, co bychom měli jíst každý den?“ Flossie se nadechla a řekla: „Ne.“

Její ošetřovatelka pak prozradila, že babička si ráda dopřeje whisky bez ledu a tu a tam kousek koláče. To muselo novinářům stačit.

Pokud chcete zažít ten pocit, jak je vám za někoho trapně, pusťte si u článku video. Ani nemusíte vládnout angličtinou, abyste poznali, jak trapná celá situace byla.

Flossie by místo návštěvy kamer a celé oslavy raději chtěla jenom dvě věci – šlofíka a sklenku whisky.