Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Interaktivní horor, jehož jste hlavní postavou: Take This Lollipop 2 děsí skutečnou hrozbou

Interaktivní horor, jehož jste hlavní postavou: Take This Lollipop 2 děsí skutečnou hrozbou
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
strach
Mezi uživateli sociálních sítích se v poslední době velmi rozšířilo povědomí o interaktivním hororu s názvem Take This Lollipop 2. Hlavní postavou této hry není nikdo jiný než samotný hráč, kterému k ní stačí pouze zapnout webkameru. S hrůzou navíc podle tvůrce přichází i poučení.

Už v roce 2011 lidé na internetu hráli hru Take This Lollipop, která tehdy upozorňovala na nebezpečí, které hrozí v případě, že o sobě na sociálních sítích sdílíte příliš informací. Tvůrce a režisér Jason Zada dvojkou potěšil fanoušky hororů, kteří si zamilovali například film Odebrat z přátel.

Interaktivní horor Take This Lollipop 2 je podle hráčů nejen extrémně děsivý, ale i poučný. Stejně jako většina konverzací a například i výukových hodin v době koronavirové, i tato hra se odehrává jako videohovor přes Zoom. Tentokrát ukazuje, jak snadno se díky webkameře může někdo stát vámi.

Hlavní postavou jsou v hororu samotní hráči, kteří sledují, jak se stalker zbavuje ostatních účastníků videohovoru a následně přejímá podobu jednoho z nich. Hra má děsit a zároveň upozornit na takzvaný deepfake, což je činnost, při níž je kupříkladu použito video neznámé osoby, která ale dostane obličej někoho jiného. Podobně narafičená byla už v minulosti například údajná erotická videa celebrit.

Trend

Povědomí o Take This Lollipop 2 se rozšířilo velmi rychle a lidé z celého světa sdílí své pocity na sociálních sítích. Mnohé horor velmi vyděsil a další přísahají, že si od nynějška budou webkameru přelepovat. Zahrajete si hru také?

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy