Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Instalatér z Tuchlovic rozdělil diváky: Kohák za chvíli vyskočí i ze sklenice od okurek

Instalatér z Tuchlovic je jednoduchá komedie.
Zdroj: Falcon
+ Další 3 fotografie
reakce

Komedie z prostředí vesnice Instalatér z Tuchlovic patří podle diváků mezi klidné snímky, které nenadchnou, ale ani neurazí. Hlavní role instalatéra se ujal Jakub Kohák (47). Lubošovi uniká společenský život a jeho matka, kterou hraje Eva Holubová (63), mu marně hledá ženu. Diváci napsali své dojmy z filmu na portál ČSFD a mají na něj rozporuplné názory. Jedni film pochválili, druhý tábor ale tuhle "komedii" raději už nikdy neuvidí. Mnozí se pak shodují, že Koháka vidí na každém rohu i v běžném životě.

Čtyřicetiletý Luboš Cafourek, kterého hraje Jakub Kohák, je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Avšak nemá auto a za svými zákazníky jezdí na kole nebo autobusem, případně se nechá vozit.

Mobil rovněž nepoužívá, takže telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, kterou ztvárňuje Eva Holubová. Ta pro svého synka navíc horlivě hledá partnerku. Oba žijí ve společném rodinném domku, který jim otec zanechal, když zemřel na rakovinu.

Reakce diváků: Koháka je všude moc

Ač se mohlo na první pohled zdát, že v režii i scénáři Tomáše Vorla půjde o slibnou komedii, diváci se spíš zklamali. Přesto se najdou tací, kteří si u snímku alespoň odpočinuli, protože u něj nemuseli zapojovat žádné mozkové buňky.

"Netuším, proč Kohák hraje chlapa, který zadrhává v řeči, když mu normálně taky nejde rozumět? Naprosto zbytečný film. Ani jednou to nebylo k zasmání, a přitom to má být komedie! Holubová hraje jeho matku, a přitom by mohla hrát manželku. Vypadají oba staře a ve stejném věku," uvedl divák na portál ČSFD, se kterým se mnozí shodují.

"Přestože je Kohák nyní zbytečně všude, tady mu to sedne, protože je umírněný a moc nemluví, a když, pak jen v holých větách. I jinak je film strašně jednoduchý, je vám jasné, jak dopadne," napsal další z diváků.

Přesto se našlo i několik lidí, kterým se film líbil a dokonce by uvítali druhý díl. Většina se ovšem shoduje, že Koháka je všude příiš.

"Velmi milé překvapení, příběh sice nic moc, ale zatím nejlepší role Kuby Koháka, mám dojem, že už při psaní postavy měl Tomáš Vorel o představiteli jasno. Není to vysloveně komedie, ani vysloveně drama, ale sympatie k hlavnímu hrdinovi udělaly svý."

"Docela fajn film, který ukazuje, že Jakub Kohák hrát umí, a když má roli, co mu sedí na tělo, tak člověk skoro i zapomene na to, že posledních pár let na něj Kohák vyskočí pomalu i ze sklenice kyselejch okurek." ​Film Instalatér z Tuchlovic přinesla v roce 2016 do kin distribuční společnost Falcon.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy