Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Instagram vytasil těžký kalibr: Funkce Reels je silnou konkurencí TikToku

Instagram vytasil těžký kalibr: Funkce Reels je silnou konkurencí TikToku
Zdroj: youtube
Sociální sítě
Společnost Facebook vytasila opravdu těžký kalibr prostřednictvím sociální sítě Instagram. V něm byla spuštěna funkce Reels, která bude pro uživatele jistě velkým zážitkem. Funguje totiž na podobném principu jako čínský TikTok, který má po celém světě ohromnou oblibu.

Sociální síť Instagram jde stále kupředu. Neustále přichází s novými a novými vychytávkami, které jsou u mnohých velmi oblíbené a teď už i nepostradatelné. Nyní Instagram představil novou funkci Reels.

Reels na Instagramu

Nejprve se Instagram inspiroval u Snapchatu s Příběhy, teď zase něco málo okoukal od TikToku. Pro čínskou aplikaci to bude pořádná konkurence. A jak tedy funkce Reels funguje?

V podstatě funguje na podobném principu jako celý TikTok. Jedná se o patnáctivteřinová videa, která může uživatel vytvořit na jeden zátah nebo poskládat z více střihů přidáním stopy z galerie.

K dispozici jsou také efekty z rozšířené reality, dále je možné měnit rychlost videí a pro lepší plánování startu je k dispozici odpočet.

Krom toho funkce Reels umožňuje pro účely efektivního střihu u stejné kompozice využít nástroje pro kontrolu zarovnání objektů v záběru. Video můžete obohatit také o nějakou zvukovou stopu, kterou lze vybrat z již existujících skladeb z databáze Instagramu. Můžete ale přidat i vlastní.

Reels je možné publikovat jak na soukromých, tak na veřejných profilech. Samozřejmě bude možné je publikovat v klasickém kanálu příspěvků, v sekci Explore, ale i v Příbězích.

Související články

Další články