Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Instaboy Matúš Juráček: Takhle probíhají drsné tréninky vycházející hvězdy MMA

Instaboy Matúš Juráček: Takhle probíhají drsné tréninky vycházející hvězdy MMA
Zdroj: Se souhlasem Matúše Juráčka
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Rozhovor

Matúš Juráček (25) je dnešní Instaboy. Mrkněte se do galerie na vycházející hvězdu MMA a začtěte se do rozhovoru, ve kterém popisuje své tréninky. Instaboy je unikátní projekt redakce eXtra.cz, který mapuje nejzajímavější muže Instagramu.

Matúš Juráček je hvězda Oktagonu

"Vycházející hvězda českého MMA," tak popisují mladého talenta Matúše Juráčka přezdívaného Slávistor. Ten v eXkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz promluvil o tom, jak probíhají jeho tréninky. Sportovec v minulosti utrpěl zranění kolena, které ho na rok vyřadilo ze hry. Matúš je aktivní i na sociální síti Instagram, kde ho pod přezdívkou @matusslavistor sleduje přes 16 tisíc fanoušků.

Matúše jsme se ptali

Jak jste se k zápasení dostal?

Úplně na začátku jsem začal dělat shaolin kung fu. To mi bylo třináct a chtěl jsem se jenom naučit dobře prát. U nás na základní škole probíhaly večerní lekce.

Aha. A pak následovalo co?

Pak jsem začal chodit postupně na kickbox, box, mma. I když mám za sebou nejvíce zápasů těch boxerských, začal jsem s ním nejpozději, konkrétně až v sedmnácti letech.

Jak vaše tréninky probíhají?

To je hrozně těžké nějak zjednodušeně říct. Většinu týdne mám dva tréninky denně. Jeden den v týdnu mám sparingy, a protože si musím také trochu odpočinout, mám ten den trénink jenom jeden.

Vysvětlíte čtenářům, co jsou tzv. sparingy?

Pro lidi, kteří nevědí, mohu vysvětlit, že se jedná o simulaci boje, kde hodně využíváte strategii a nacvičujete si boj. Vezmeme si normálně chrániče, helmy a pereme se. K tomu je ale potřeba maximální koncentrace.

Je to asi spousta práce. Nemáte sklon se přepínat?

Dříve jsem to s tréninky určitě přeháněl. Teď už vím, že i méně může být v určitých případech více. Když mám třeba dva tréninky denně, jeden z nich je těžší a ten druhý vždy lehčí, nemá smysl se přepínat. V minulosti jsem šel na dřeň a hodněkrát se zranil.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy