Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Inspektor Monk slaví 67 let: Jak dnes vypadá Tony Shalhoub, který nedávno porazil koronavirus

Inspektor Monk slaví 67 let: Jak dnes vypadá Tony Shalhoub, který nedávno porazil koronavirus
Zdroj: Photo © Isabella Vosmikova
+ Dalších 5 fotografií
NAROZENINY
Tony Shalhoub je skvělým hercem, který se proslavil díky seriálu Můj přítel Monk. V tom ztvárnil viry posedlého inspektora Adriana Monka, který dodržoval tak přehnanou hygienu, že by se mu dnešní koronavirus vyhnul velikým obloukem. Shalhouba však koronavirus dohnal, slavný herec však boj se zákeřnou nemocí vyhrál. Dnes tak může oslavit už 67. narozeniny.

Tony Shalhoub pochází z amerického Wisconsinu, oba jeho rodiče však mají libanonské kořeny. Tonyho otec se do Spojených států dostal ve svých osmi letech, když emigroval společně se svou rodinou. V rodině, do které se Tony narodil coby deváté dítě z deseti, se tak mluvilo arabsky.

Tony Shalhoub v sitcomu Křídla

Shalhouba to po vzoru své starší sestry vedlo k herectví, a tak se vrhl na studium dramatického umění. Poté, co školu úspěšně dokončil, vedly jeho další kroky ke sbírání zkušeností na divadelních prknech. To mu šlo perfektně a v roce 1992 byl dokonce nominován na cenu Tony za vedlejší roli v inscenaci Rozhovory s mým otcem. V divadlech Shalhoub působí dodnes a před dvěma lety se díky muzikálu The Band´s Visit dočkal i vytoužené ceny Tony.

Tonyho začátky na televizních obrazovkách se začaly psát v roce 1991, kdy hrál taxikáře Antonia Scarpacciho v sitcomu Křídla. Poté se objevil ve vedlejších rolích v několik úspěšných filmech a první hlavní roli si střihl v hororu 13 duchů.

Tony Shalhoub jako Monk

Největším zlomem v jeho herecké kariéře byl seriál Můj přítel Monk, ve kterém hrál inspektora, jenž byl posedlý viry a měl strach vlastně ze všeho, co se okolo něj dělo. Ve své práci byl ale dokonalý a zvládl vyřešit každý případ. Role Adriana Monka mu přinesla obrovský úspěch, za který byl pětkrát nominován na Zlatý glóbus. V roce 2003, tedy dva roky po začátku seriálu, toto ocenění už také získal.

Osobní život Tonyho Shalhouba

A co hercův osobní život? Jeho životní partnerkou se stala Brooke Adams, kterou si v roce 1992 vzal za ženu. V té době jeho manželka měla adoptovanou tříletou dceru Josie Lynn, kterou si následně Tony také adoptoval. A v roce 1994 manželé adoptovali další holčičku Sophii, kterou u sebe měli už od miminka.

Tony se svou ženou toho mají opravdu hodně společného a dokonce si spolu zahráli i v jedné epizodě sitcomu Křídla a v pěti dílech seriálu Můj přítel Monk. Nedávno je sice oba skolil koronavirus, obávanou nemoc ale společně porazili a nyní už jsou zase plní sil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy