Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Inkvizitor se loučí s MMA kariérou: Na závěr si na sebe upletl bič, boj s německým Vémolou

Miroslav Inkvizitor Brož
Zdroj: Se svolením Oktagon MMA
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií

V květnu loňského roku fanoušci Oktagonu jásali – do klece se totiž po dlouhé odmlce vrátil Miroslav „Inkvizitor“ Brož, který svůj velkolepý návrat rovnou oslavil výhrou nad Pukačem. Uběhl však téměř přesně rok, a nyní diváci uvidí Brože v kleci naposledy. Se svou úspěšnou MMA kariérou se rozloučí už na sobotním Oktagonu 57 ve Frankfurtu, kdy se utká s domácím „německým Vémolou“ Eckerlinem. Co stojí za rozhodnutím, že „MMA příběh“ končí? 

Není tomu tak dávno, co zápasník Miroslav "Inkvizitor" Brož oznámil svůj velkolepý návrat do Oktagonu po 2 letech, kdy se na Oktagonu 43 (v květnu loňského roku) utkal s Robertem Pukačem, přičemž svůj comeback rovnou oslavil výhrou, avšak nyní ho naopak čeká velkolepá rozlučka.

"Příběh Miroslava Brože se ve vrcholovém sportu píše už přes 25 let a sám český zápasník se rozhodl, že letos tenhle příběh skončí – tělo už je nesmírně unavené, zranění se špatně hojí a je důležité včas a důstojně odejít," stojí v oficiální zprávě Oktagonu, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Rozhovor s Mírou Brožem:


Brož se loučí s MMA kariérou

Jednou z posledních, ne-li tou úplně poslední, příležitostí vidět Brože v kleci je již tuto sobotu, kdy se na galavečeru Oktagon 57 ve Frankfurtu postaví čelem domácímu zápasníkovi Christianu Eckerlinovi – ten má ve svém městě obří podporu a na sociálních sítích stovky tisíc fanoušků. Eckerlin je v podstatě takový "německý Vémola".

Toho se však Brož rozhodně nezalekl. Český bijec se od roku 2021 nesetkal s porážkou, na svém kontě má celkem 16 výher a zkrátka vydatné zkušenosti. Hnací motor pro Brože navíc dozajista představuje i víra – jako aktivně věřící je také občasným kazatelem protestantské církve. Jak souboj Brož versus Eckerlin, který dozajista nabídne velmi atraktivní podívanou, dopadne? Vstupenky i PPV na Oktagon 57 jsou k zakoupení na oficiálních stránkách Oktagonu.


Pro Brože však loučení s MMA kariérou nebude první rozlučkou, se kterou se jako sportovec setkal. Jak dále uvádí Oktagon, Brož totiž do 18 let reprezentoval Českou republiku v hokeji a byl velkým aspirantem do NHL. Jeho hokejovou kariéru však zničilo smolné zranění v třísle, načež se rozhodl stát zápasníkem a u hokeje zůstat už jen jako velmi úspěšný trenér.


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy