Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Informace o Hamáčkových plánech odpálily bombu. Rezignace, vláda nehájí naše zájmy, zuří politici

Jan Hamáček.
Zdroj: Profimedia
Vrbětická kauza

Vrbětická kauza ani po dlouhých týdnech neutichá a nově se dokonce rozrostla dalším směrem. Podle zjištění portálu Seznam Zprávy totiž Hamáček údajně chtěl zamést skandál pod koberec výměnou za vakcínu Sputnik V a možnost uspořádání setkání prezidenta USA Joea Bidena s hlavou Ruska Vladimirem Putinem v Praze. Zjištění tak odpálilo další bombu a pokud se informace potvrdí, tak veřejnost i opozice požaduje okamžitou rezignaci ministra vnitra.

Skandál okolo Hamáčka a jeho zrušené cesty do Moskvy samozřejmě nemohl uniknout bývalému poslanci Miroslavu kalouskovi. "Milý Jene, nikdo ti nechce brát právo na obhajobu. Chceš-li si ale udělat alespoň stín důvěryhodnosti, pak rezignuj na všechny funkce a vrať se až po očištění. V opačném případě si možná na chvíli udržíš funkci, ale navždy ztratíš důvěryhodnost," napsal Kalousek na Twitteru.

Soudy nevynášel ani předseda Pirátů Ivan Bartoš. "Jisté je, že Jan Hamáček nemluvil pravdu, když říkal, že do Moskvy jet nechtěl. Pokud jde o článek na Seznam Zprávy, je zásadní, aby všichni aktéři této schůzky (a to zejména z bezpečnostních služeb) vysvětlili její okolnosti na bezpečnostním výboru Poslanecké sněmovny," uvedl Bartoš a narážel tím na informace, že Hamáček plánoval handl na schůzce, které se účastnil například velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka.

Měla by přijít okamžitá rezignace

Naopak šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová má jasno. "Po informacích od Seznam Zprávy musí od pana Hamáčka přijít následující kroky: Omluva za snahu poškodit Českou republiku a okamžitá rezignace. Když setrvá ve funkci předsedy ČSSD, postrádá pak slovo „demokratická“ v názvu strany smysl," myslí si poslankyně.

Pro skandální informace pak nemá pochopení ani předseda ODS Petr Fiala. "To je jak příběh z nějaké rozvojové země řízené dobrodruhy, ne ze suverénní demokratické země uprostřed Evropy," uvedl politik pro Českou televizi.

Vláda nehájí české zájmy

Pohoršení neskrýval také lídr KDU-ČSL Marian Jurečka. "Něco naprosto neuvěřitelného! Teroristický čin na území Česka a jeho řešení formou handlu? To snad příčetný politik nemůže myslet vážně, tedy pokud není na odchodu z politiky! Tato vláda od počátku v otázce Vrbětic opakovaně selhává, nehájí naše zájmy!" zuřil na Twitteru Jurečka.

Kauzu okomentoval také senátor Jiří Drahoš, který si neodpustil menší vtípek. "Jan Hamáček mi svojí uvěřitelností připomíná legendární výrok z českého fotbalu: Nic jsem nevyjednával a ta částka taky nesouhlasí." rýpnul si do Hamáčka bývalý kandidát na prezidenta.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy