Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Infiltrace: Obchod se svědomím - skrytá kamera odhalila, jak nemocnice zničila život dítěti

Zdroj: Česká televize
pořad
Skrytá kamera v dalším díle cyklu Infiltrace odhalila, co se ve skutečnosti odehrává za zdmi nemocnic. Lékaři se mnohokrát k pacientům nechovají nejlépe a Obchod se svědomím ukazuje dokonce i to, jak se v nemocnici ze zdravého dítěte může stát ležící troska.

Nejen na léčitele chodí spousta stížností. Dokonce i lékaři, lidé, kterým se nemocní svěřují do péče s vírou, že je uzdraví, nebývají vždy takoví, jací by být měli. Některým doktorům je přezdíváno "vrazi v bílých pláštích" a ačkoliv většina lidí k vyslovení této přezdívky nemá reálný důvod, existují i tací, kterým důvěra v naše zdravotnictví skutečně zničila život.

Tým Šárky Maixnerové se dokázal infiltrovat do nemocnic a dva roky skrytými kamerami sledovat denní realitu. Infiltrátor, který byl na přelomu roku 2016 a 2017 nasazen do zdravotnického centra a po měsíci dobrovolnické práce přišel se zjištěním, že základ problému není v nedostatku etiky, ale v katastrofálním stavu personálního obsazení a nedostatku financí. Další dva nasazení lidé přišli s tímtéž závěrem.

Mezi tím vším se ovšem ukrývá ještě něco horšího než prostá arogance a nesrozumitelná komunikace. Jde o fatální pochybení jednotlivců, která nemocnice a jejich zřizovatelé zametají pod koberec. Manažerské a právní krytí lékařů a situací, se kterými by obyčejný člověk se svědomím nedokázal žít. Bohužel, oběti těchto příběhů své zbytky životů žít musejí.

Infiltrátoři viděli a zažili věci, na které v životě nezapomenou. „Nejhorším momentem bylo jednoznačně první setkání s rodinou poškozeného dítěte z Infiltrace: Obchod se svědomím. Tam jsme viděli čisté peklo,“ řekla infiltrátorka Ivana Lokajová. „Chci věřit, že po zhlédnutí příběhu malého chlapce, kterému přímo v nemocnici zničili život, se nic podobného v žádné další nemocnici v Česku nebude moci opakovat. Odhalováním nepravostí chceme pomáhat obyčejným lidem, kteří jsou často bezmocní,“ dodala kreativní producentka pořadu Lenka Poláková.

Související články

Další články