Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Infiltrace: Obchod se soucitem - kšeft se zvířaty vyvolal bouřlivé reakce

Infiltrace: Obchod se soucitem - kšeft se zvířaty vyvolal bouřlivé reakce
Zdroj: Česká televize
pořad
S neúprosnou pravidelností nás dojímají příběhy postižených zvířat na internetu, přispíváme na jejich léčbu. Pořad Infiltrace: Obchod se soucitem se skrytou kamerou odhaluje, jak vypadá téměř dokonalý kšeft s mazlíčky. Diváci na nově zjištěné informací reagují bouřlivě.

Pořad Infiltrace: Obchod se soucitem, který odvysílala Česká televize, měla odhalit obchod se zvířaty, který je podle právníků z Animal Eye třetím největším ilegálním byznysem v České republice. Diváci nestačili zírat, co všechno se dozvěděli.

Uživatele sociálních sítí často dojímají fotky „zachráněných“ zvířátek, kterým můžou poslat peníze na transparentní účet a zlepšit jim život. Podle pořadu, v němž se aktérky vydávaly se skrytou kamerou do útulků pro handicapovaná zvířata, jdou ovšem peníze jinam.

Diváky nejvíce rozzuřil fakt, že peníze z transparentního účtu neziskové organizace byly utraceny například za auto či foťák. „Člověk vidí transparentní účet a nenapadne ho, že by z něj peníze šly tak okatě jinam než na zvířata. Přispívat budu dál, ale prověřovat budu velmi důsledně,“ napsala jedna z divaček.

Množírna s tváří chovatelské stanice

Paní Lenka inflitrátorkám se skrytou kamerou vyprávěla spoustu velmi těžko uvěřitelných příběhů. Expertky v pořadu jasně řekly, že jde o lepší množírnu, ze které by měl každý zájemce o kočku utéct pryč. Zvířata se jim navíc zdála zanedbaná, hladová a žila v nepěkných podmínkách. Chovatelka navíc nabízela kočku, která byla narozená v červenci, ale její maminka údajně zemřela v dubnu téhož roku.

Dva tábory

Lidé na sociálních sítích se rozdělili na dva tábory. Jeden oroduje za to, aby lidé i nadále přispívali a pouze si prověřovali, kam své peníze posílají. Další naopak tvrdí, že už nikdy nikam nepřispějí. Téma množíren pak rozpoutalo ohnivou diskuzi, lidé, kteří nekastrují svá zvířata, si totiž kolikrát často neuvědomují, že kšeft se zvířaty podporují i oni.

Skupina lidí pak na Facebooku přišla na pomoc organizaci Hendipet Rescue. Ta byla v pořadu odhalena jako podvodná a transparentní účet ukazoval, že spousta peněz po velkých částkách odchází na jiné účely než pomoc zvířatům. Podle nich byla v televizi použita spousta záběrů natočených v nevhodné době a majitelka svůj život prý oddala záchraně zvířat. Jaká je ale pravda? Na to si lidé musí udělat názor sami.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy