Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Infikovaný taxikář z Prahy promluvil o projevech nákazy: Koronavirus má neskutečný nástup

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Zpověď
Úterý přineslo nový případ nákazy koronavirem, který se od ostatních liší. Muž totiž nepobýval v žádné z rizikových zemí, ani nemá žádné vazby na Itálii. Nakazil se tedy podle ministra zdravotnictví mezilidským přenosem. Koronavir mohl ale jako taxikář přenést na několik dalších lidí. V kontaktu byl zhruba s 90 klienty. Taxikář promluvil pro televizi Nova o jeho příznacích nákazy.

Řidič popsal, jak se u něho nákaza koronavirem začala projevovat. "Hlavní rozdíl oproti klasickým chřipkám nebo angínám, je ten, že ten nástup je neskutečně rychlý. Nejdříve to bylo všechno v pohodě. Říkáte si, že je to rýmička a pak najednou přijde kolaps," prozradil taxikář, který současně pronajímá byt přes Airbnb. To mohlo být také zdrojem jeho nákazy. Byt totiž nedávno pronajímal Němcům, kteří ho mohli nakazit.

Přenos nákazy

"Zůstanete doma dva dny, pak jdete do práce, protože se vám uleví. V pátek jsem šel znova jezdit. Jezdil jsem asi pět hodin a pak na mě přišla obrovská teplota. Odjel jsem si 50 jízd, přičemž někdy byli dva nebo tři klienti najednou,"popsal muž několik hodin předtím než skončil na Bulovce.

Hygienici se snaží vyhledat ty, kteří se dostali s taxikářem do kontaktu, když se s ním svezli. „To je pro nás zlomový případ, kdy už opravdu dochází k šíření v komunitě,“ uvedl v úterý Roman Prymula pro Českou televizi. „Nevíme, z jakého zdroje se nakazil. Je to člověk v Praze. Je potenciálním rizikem pro ty, které vozil,“ uvedl náměstek.

Související články

Další články