Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Inferno v pražské Blance: Luxusní sporťák shořel na popel, tunel zavřeli

Zdroj: Hasiči Praha, Twitter
požár
V kolonách ve čtvrtek odpoledne zůstali řidiči, kteří projížděli pražským tunelem Blanka. Zhruba ve čtyři hodiny vzplál v bubenečské části ve směru na Troju luxusní sportovní vůz. Tunel se pro dopravu zcela uzavřel. Hasiči dostali oheň pod kontrolu asi za půl hodiny a tunel už je průjezdný. Automobil však shořel na popel.

Požár luxusního lamborghini ve čtvrtek odpoledne zaměstnal dvě jednotky hasičů. Do Bubenečského tunelu, který je součástí tunelového komplexu Blanka, dorazili okolo čtvrté hodiny.

Naštěstí se nikomu nic nestalo. „Kouř z tunelu odsával automatický odvětrávací systém. Během požáru se nikdo nezranil, škoda nevznikla ani na dalších vozidlech,“ prohlásil mluvčí hasičů Martin Kavka.

Oheň se podařilo uhasit přibližně za půl hodiny. Tunel byl neprůjezdný v obou směrech, před uzavřením odjela asi padesátka aut, které hasiči nemuseli evakuovat. Další auta čekala v koloně na zkrocení plamenů před tunelem.

Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada na vozidle. U lamborghini není vzplanutí ojedinělým jevem. Škoda jde podle Kavky přinejmenším do milionu korun.

Související články

Další články