Kouření cigaret nezpůsobuje jen rakovinu plic, jak se někteří mylně domnívají, může vás dostat do ´dalších potíží. Je jasné, že lidé trpící astmatem by kouřit neměli ani náhodou. Cigarety ale můžou rozjet astma i těm, kteří jím předtím vůbec netrpěli, tak pozor na to. Příznaky astmatu jako jsou komplikované dýchání nebo sýpání mohou přijít už po jedné cigaretě.

Po pár vdechnutích cigaretového kouře se vám může rozbušit srdce jako o závod. Náš oběhový systém totiž na kouř reaguje, a tak si můžeme z ničeho nic připadat, že jsme právě doběhli maraton. Pokud si potáhnete jednou za dlouhou dobu, nesmíte se divit, že se vám pořádně rozbouří žaludek. Nikotin totiž ztenčí stěny žaludku a zvýší množství žaludeční kyseliny, proto vám není dobře. Během dne se může dostavit i pálení žáhy, píše Dailymail.

Jeden z dalších příznaků, že vám cigareta zrovna nebodla, je ucpaný nos. Ještě snadněji se vám vytvoří v krku hlen. Pocítit můžete i bolest hlavy nebo otupělý čich. Při kouření může být ovlivněna samočistící funkci uší, kde se následně hromadí tekutina, která vám může způsobit bolestivou infekci.