Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirus v Česku sílí: Šestou nakaženou je matka dvou školáků, spolužáci jsou v izolaci

Koronavirus v Česku sílí: Šestou nakaženou je matka dvou školáků, spolužáci jsou v izolaci
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
nákaza
K současným pěti nakaženým, kteří jsou v nemocniční karanténě, aktuálně přibyl další pacient s nemocí Covid-19. Nákazu odhalily testy. Novým případem je matka dítěte, základní škola zavírá některé třídy. Nákaza se Českem začíná šířit velmi rychlým tempem.

Nákaza koronavirem si od pondělí připsala dva pacienty. Informoval o tom v úterý ráno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Máme celkem pět potvrzených případů,“ řekl v ranních hodinách na tiskové konferenci s tím, že se čeká na vyhodnocení dalších testů. „Předpokládám, že výsledky budeme vědět dnes dopoledne,“ dodal.

Další nakažený byl oznámen až ve středu ráno. Novým případem je matka dvou dětí navštěvujících základní školu v Praze 6. Vybrané třídy dotčené školy proto budou dočasně zavřené, informoval ve středu dopoledne primátor Zdeněk Hřib. Spolužáci dětí jsou nyní v izolaci ve škole. „Rodiče byli vyrozuměni, aby si je ze školy vyzvedli,“ upozornil Hřib na Twitteru a následně uvedl, že žena byla testována soukromou laboratoří. V tuto chvíli se čeká na potvrzení výsledků Národní referenční laboratoře.

„V současné době zasedá krizový štáb Městské části Prahy 6, do školy jedou zástupci hygieny hl. města Prahy,“ informoval ředitel školy Petr Karvánek. V České republice je v tuto chvíli celkem 6 potvrzených případů nákazy a další desítky lidí čekají na výsledky testů.

Pacienti v karanténě

Kromě nového případu je pátou pacientkou žena, která byla oznámena v úterý ráno. Jde o kamarádku studentky ze Spojených států. „Žena je spolucestující americké studentky, která je v karanténě, je to spolužačka ze školy v Miláně. Jde o ženu z Ekvádoru, ročník 1999. Absolvovala stejnou cestu jako americká studentka. Měla horší příznaky, horečku přes 38 stupňů. Je hospitalizována v Nemocnici Na Bulovce,“ uvedl v úterý ráno na tiskové konferenci Vojtěch.

Čtyři pacienti jsou hospitalizováni v Nemocnici Na Bulovce, jedna žena pak v nemocnici v Ústí nad Labem, u které lékaři výhledově plánují převoz do Prahy. Všichni mají lehký průběh onemocnění. Hygienikům se podařilo zmapovat i jejich kontakty, kterým byla uložena domácí karanténa.

Situaci sledujeme také ONLINE. Najdete ZDE.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy