Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Infarkt přímo na natáčení a dalších 6 tajemství filmu Jak básníkům chutná život!

Jak básníkům chutná život.
+ Dalších 43 fotografií
Třetí díl „básnické hexalogie“ režiséra Dušana Kleina Jak básníkům chutná život vznikl v roce 1987. Netrvalo dlouho a snímek se zařadil mezi kultovní komedie české kinematografie. Věděli jste, že ve filmu hrál velvyslanec Konga v Československu? Určitě ne a není to zdaleka všechno!

Infarkt přímo na place a důležitý diplomat, který si ve třetím díle „básnické hexalogie“ střihl humornou figurku. Tady je 7 věcí, které jste o filmu Jak básníkům chutná život zaručeně nevěděli!

  • 1. Filmový Bezdíkov se natáčel kousek za Prahou v obci Škvorec. Zámek, kde Rudolf Hrušínský maloval obrazy, se jmenuje Krásný Dvůr a vinné sklípky můžete najít v Petrově u Hodonína. Jsou známy také jako Plže a představují památkovou rezervaci. Dále se natáčelo také v kladenské nemocnici nebo v Mělníku.
  • **2. V závěru filmu se v miniroli objeví také režisér Dušan Klein. Jde o nádražáka nakládajícího bednu do vlaku (muž s doutníčkem).
  • 3. Evu Vejmělkovou, ve filmu známou jako Píšťalka, nadabovala Zlata Adamovská.
  • 4. Původně se film měl odehrávat na vojně, ale tehdejší Ministerstvo národní obrany to nepovolilo.
  • 5. Původně se měl film jmenovat „Jak básníkům voní život"“ Konečný název dostal na základě připomínky od Františka Filipovského.
  • 6. Joseph Dielle, který hrál ve filmu postavu Mirečka, byl ve skutečnosti velvyslanec Konga v Československu.
  • 7. Rudolf Hrušínský, který hrál ve filmu Hubáčka, během natáčení dostal svůj třetí infarkt.

Mohlo by vás zajímat

Další články