Dvaatřicetiletý Datta Phuge je v Indii znám pod přezdívkou „Zlatý muž“ a není ani divu, vášeň k tomuto kovu dává najevo na každém kroku. Milionář, který pochází z chudých poměrů a majetek nabyl spekulacemi, se zhlédl v netradičním koníčku. Zatímco jiní sbírají auta nebo obrazy, on se celý navléká do zlata.

Jeho ruce jsou obtěžkané mnohakarátovými prsteny a náramky, na krku mu visí několikero řetězů a do zlata se dokonce i obléká. Teď si koupil nejdražší tričko na světě, vyrobené samozřejmě celé ze zlata, které stojí přes čtyři a půl milionu korun.

Datta tvrdí, že se sice jedná o investici, ale tričko přeci jen nosí jako běžnou součást oděvu. Akorát musí dbát na osobní hygienu, protože zlatá nádhera, podšitá hedvábím, aby neškrábala, se nedá vyprat. Datta se tedy nesmí moc potit nebo se umazat, jinak má po investici. Navíc tričko váží přes tři kila, takže o nějakém dlouhém nošení nemůže být ani řeč.

Kvůli nošení tolika zlata musí Datta cestovat a chodit všude se svou ochrankou, jinak by byl ohrožen na životě. Ale své vášně pro zlato se nevzdá a dokonce jí obětoval i osobní svobodu. Tomu se říká láska.