Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ind se ztratil jako malé dítě, žil v sirotčinci a po 25 letech našel cestu domů díky Google Earth!

Ind konečně našel své biologické rodiče.
Zdroj: reprofoto dailymail

Indický muž jménem Saroo Brierley (29) prožil velmi dlouhou cestu domů. Jako malý se ztratil při cestě vlakem, skončil v sirotčinci a nakonec si ho adoptovala australská rodina. 25 let hledal cestu domů a díky Google Earth ji našel.

Saroo jako čtyřletý žebral se svým bratrem ve vlacích, jak je to u indických dětí zvykem. Nastoupil však do špatného vlaku, kde se jeho bratr nenacházel, a ocitl se tisíc mil od svého domova. Dojel do místa, kde se mluvilo jinou řečí, a tak si nedokázal říct o pomoc. Nakonec ho přijali do sirotčince, odkud si ho pak adoptovala australská rodina. Na své dětství však nedokázal zapomenout.

25 let trvalo, než Saroo zjistil, odkud vlastně pochází. Domov našel díky Google Earth, kde mnoho hodin pátral po rodném městě. Nakonec město poznal a mohl se setkat se svými opravdovými rodiči.

O svém příběhu napsal knihu s přiléhavým názvem Long Way Home.

Saroo Brierley se však v nové australské rodině neměl vůbec špatně. Nová rodina ho milovala a on vystudoval vysokou školu v oboru řízení podniku. Teď pracuje ve strojírenské firmě jako jeho adoptivní rodiče. Nikdy se ale nevzdal naděje, že se jednoho dne dostane zpátky ke kořenům.

„Neustále jsem měl v hlavě obrazy svého rodného města. Viděl jsem ulice a tváře mé rodiny. Jsem šťastný, že jsem je našel,“ řekl Saroo.

Související články

Další články