Indii zkrátka není nouze o kuriózní lékařské případy. Před krátkou dobou jsme vás informovali o obřím, nejspíše největším nádoru všech dob, který byl zde jednomu pacientovi vyoperován.

Osmnáctiletý Arpit Gohil zase trpí jiným neobvyklým problémem. Jeho srdce totiž vyrostlo mimo hrudní koš a je chráněno pouze kůží. Stačil by proto malý náraz a Arpit by zemřel. Už skutečnost, že se mu podařilo přežít až do dnešních dnů, je podle lékařů velký zázrak.

Mladý muž si své postižení však moc nepřipouští a snaží se žít jako každý jiný zdravý jedinec. „Nemám žádné problémy a na svůj stav jsem si už zvykl. Můžu dělat stejné věci jako normální lidé, nedělá mi potíže pracovat na farmě, ať už se jedná o obdělávání půdy, nebo řízení traktoru. Taky jezdím na kole.“

Z důvodu částečně nefunkční bránice se jeho svaly ale lehce přepracují a komplikací by pro něho mohla být i běžná plicní infekce. Na popud lékařů proto Arpit už také zvažuje, že by v budoucnu podstoupil operaci, která by jeho srdce přemístila tam, kam patří.