Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Incident s pomalovanými zvířaty nabírá na obrátkách: Použili jsme potravinářské barvy, hájí se festival televize Prima

Prima fest fotografií na Facebooku dokazuje, že jejich poník je naprosto
v pořádku.
Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
Dva dny trvající Prima fest s podtitulem rodinný festival způsobil včera rozčílení nejednoho milovníka zvířat. Děti si v rámci programu mohly malovat na poníky nejrůznějšími barvami. Někteří tvrdí, že to rozvíjí kreativitu, jiní protestují proti jasnému týrání zvířat. Prima fest vydal oficiální omluvu za svoje činy s tím, že se jedná o dětské barvy na obličej. Je to ale dostatečná obhajoba?

Takzvaný rodinný festival pořádaný mimo jiné FTV Prima, který se odehrával nedaleko Žďáru nad Sázavou v areálu Šikland, čelí obvinění z týrání zvířat. Malí návštěvníci si tam v rámci celodenního programu mohli pomalovat živé poníky. Malování na zvířata část veřejnosti vyloženě rozhořčilo.

„Je mi z vás smutno. Poníci celý den stojí na jednom místě a děti na ně chodí kreslit. Rodiče oceňují, jak poníci drží. Momentálně jste součástí týrání zvířat. Vážně úžasný fest pořádáte,“ ozývaly se protesty na adresu „povedeného“ Prima festu.

Prima fest se rozhodl vydat oficiální omluvu. „Velice se omlouváme, v žádném případě jsme nejednali ve špatném úmyslu. Jednalo se o aktivitu zábavního parku. Rozhodně jsme nechtěli dávat dětem špatný vzor toho, jak zacházet se zvířaty. Byly použity nezávadné potravinářské barvy, které se běžně používají k malování dětí na obličej. Jak dokládá fotografie, samotný poník je v tuto chvíli v pořádku. Pro příště se podobných aktivit striktně vyvarujeme,“ hájí se festival, kde včera v odpoledních hodinách zemřel pod koly dětského vláčku malý chlapec.

Pořadatelé se i přesto rozhodli, že akce bude v programu pokračovat. Po zveřejnění fotografií koní s barevnými fleky se ale strhla smršť.

Je otázkou, zda to, že se na zvířata používaly potravinářské barvy, byť nezávadného charakteru, které se používají i na dětskou kůži, veřejnost uspokojí. No řekněte sami? Změnil se váš postoj po zveřejněné omluvě?

Související články

Další články