Takzvaný rodinný festival pořádaný mimo jiné FTV Prima, který se odehrával nedaleko Žďáru nad Sázavou v areálu Šikland, čelí obvinění z týrání zvířat. Malí návštěvníci si tam v rámci celodenního programu mohli pomalovat živé poníky. Malování na zvířata část veřejnosti vyloženě rozhořčilo.

„Je mi z vás smutno. Poníci celý den stojí na jednom místě a děti na ně chodí kreslit. Rodiče oceňují, jak poníci drží. Momentálně jste součástí týrání zvířat. Vážně úžasný fest pořádáte,“ ozývaly se protesty na adresu „povedeného“ Prima festu.

Prima fest se rozhodl vydat oficiální omluvu. „Velice se omlouváme, v žádném případě jsme nejednali ve špatném úmyslu. Jednalo se o aktivitu zábavního parku. Rozhodně jsme nechtěli dávat dětem špatný vzor toho, jak zacházet se zvířaty. Byly použity nezávadné potravinářské barvy, které se běžně používají k malování dětí na obličej. Jak dokládá fotografie, samotný poník je v tuto chvíli v pořádku. Pro příště se podobných aktivit striktně vyvarujeme,“ hájí se festival, kde včera v odpoledních hodinách zemřel pod koly dětského vláčku malý chlapec.

Pořadatelé se i přesto rozhodli, že akce bude v programu pokračovat. Po zveřejnění fotografií koní s barevnými fleky se ale strhla smršť.

Je otázkou, zda to, že se na zvířata používaly potravinářské barvy, byť nezávadného charakteru, které se používají i na dětskou kůži, veřejnost uspokojí. No řekněte sami? Změnil se váš postoj po zveřejněné omluvě?