Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Inaugurace podle Dagmar Havlové: U Zemana usínala, u Pavla rozdávala úsměvy

Dagmar Havlová na inauguraci Petra Pavla versus na inauguraci Miloše Zemana.
Zdroj: Profimedia, se souhlasem ČT
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
Výrazy

Dagmar Havlová se jakožto bývalá první dáma účastní všech inaugurací dalších prezidentů. Ve čtvrtek 9. března se objevila na inauguraci Petra Pavla, kde doslova zářila a rozdávala úsměvy na všechny strany. Kdežto o pět let dříve, během ceremoniálu, při němž se stal podruhé prezidentem Miloš Zeman, vypadala po celou dobu otráveně, o čemž se můžete přesvědčit v galerii.

Česko se dočkalo nového prezidenta, kterým je Petr Pavel. Inaugurace proběhla ve čtvrtek 9. března již tradičně ve Vladislavském sále na Pražském hradě. Podívat se k Hradu přišlo plno lidí, mezi nimiž nechyběla ani redakce eXtra.cz, do sálu už pak mohli pouze pozvaní.

Bývalá první dáma Dagmar Havlová, manželka zesnulého Václava Havla, na inauguraci nemohla chybět. Na sobě měla červené šaty a už při příjezdu všechny přivítala širokým úsměvem. Ten jí nezmizel ani po čas ceremoniálu a Pavlova proslovu. Bylo vidět, že s novou hlavou státu je Dagmar spokojená.

U Zemana usínala

O pět let dříve však vysílala jasné signály toho, že spokojena s hlavou státu naopak není. Tou se v roce 2018 podruhé stal Miloš Zeman a Dagmar soudě dle výrazů zrovna nadšením neskákala. Během ceremoniálu seděla vedle Moniky Babišové a Livie Klausové.

Na sobě měla černé šaty, brož a perlový náhrdelník. V průběhu inaugurace se téměř nezasmála, během Zemanova proslovu si podpírala ruce a dívala se kolem sebe, jako kdyby se nudila, což je patrné z videa České televize, která průběh vysílala živě.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy