Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Inaugurace Miloše Zemana: Jako první odešla Němcová, pak poslanci ODS i TOP 09

Zdroj: Facebook.com, Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Vstup Miloše Zemana do druhého volebního období se neobešel bez pozdvižení. Poté, co prezident v inauguračním projevu zaútočil na veřejnoprávní média, se zvedla poslankyně Miroslava Němcová (ODS) a z Vladislavského sálu odešla. Vzápětí se přidali další členové její strany i poslanci TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem a Karlem Schwarzenbergem.

Inaugurační projev Miloše Zemana (73) se nelíbil některým hostům, kteří jeho vstupu do druhého volebního období ve Vladislavském sále přihlíželi. A tak se zvedli a odešli.

Jako první opustila sál Miroslava Němcová (65). „Nechtěla jsem dál poslouchat, protože prezident okamžitě po složení slibu ho začal porušovat. Byla to křivá přísaha. Útočí na média, útočí na některé lidi, ale sám se obklopuje těmi, kterým patří stejná kritika," řekla Němcová před branami Pražského hradu.

Vzápětí následovali další poslanci ODS a přidali se i ti z TOP 09 či někteří z KDU-ČSL. Karel Schwarzenberg (80) a Jiří Pospíšil (42) odcházeli společně.

Poslanci ze sálu podle svých slov odešli proto, že proběhl útok na svobodu slova. Zeman totiž v projevu ostře kritizoval veřejnoprávní i jiná média.

„Při inauguračním projevu Miloše Zemana jsme dnes opustili Vladislavský sál. Je smutné, že Miloš Zeman si ani při slavnostním státním aktu ve staroslavném Vladislavském sále nedokáže odpustit útoky na ty, kteří mají jiné názory. Čekal bych v tomto okamžiku státnický projev a nikoli útoky na média a novináře," napsal Pospíšil na Twitter.

Související články

Další články