Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Impuls pro lidi k přežití koronaviru. Richard Krajčo našel způsob, jak dodat všem naději

Impuls pro lidi k přežití koronaviru. Richard Krajčo našel způsob, jak dodat všem naději
Zdroj: archiv Richarda Krajča
+ Další 3 fotografie
EXKLUZIVNĚ
Mnoho lidí začíná propadat zoufalství ze současné situace - vládních opatření, která zasáhla do života všech Čechů. Karanténa, ztráta práce, nejistota z budoucnosti. Navíc nemoc, na kterou zatím není lék. Mnoho umělců v těžké době pomáhá. Jedním z nich je třeba fenomenální hudebník Richard Krajčo (42). Redakci eXtra prozradil, jak aktuálně tráví čas. Našel inspiraci a rozhodl se, že v těžkých časech dodá lidem naději.

Nikdo nemá dobré pocity, když se každým dnem dozvídá, že nákaza koronaviru se mohutně šíří světem. Každý den je více a více nakažených, přibývá mrtvých. V každém panují obavy, že virem se nakazí jeho nejbližší. Stoprocentní vakcína je v nedohlednu. Lidé musí podstupovat léčbu léky, které jsou jen "berličkou" v boji proti koronaviru. Taková je současná pandemie nové nemoci COVID-19.

V Česku vláda reagovala poměrně rychle a zavedla restriktivní opatření, která vstoupila do života všech v Česku. Redaktor eXtra.cz oslovil Richarda Krajča, jak se s aktuální situací smiřuje. Zároveň Krajčo patří k umělcům, kteří začali rozdávat lidem radost pomocí sociálních sítí, když uspořádal několik improvizovaných vystoupení živě přes kameru. "Jsme zavření doma jako všichni. A já rád hraji pro lidi. Tak se zrodil nápad předávat hudbu přes internet," usmíval se Richard Krajčo, který má pravidelné večery na facebookové stránce kapely.

Obavy z nákazy má on sám mírné. "Vím, že jednou se tím společnost promořit musí. Ale děláme s rodinou vše proto, abychom chránili ostatní. Zejména starší lidi. Je to důležité," podotkl pro eXtra talentovaný hudební mág, jehož hity v Česku patří k nejhranějším v rádiích.

Inspirace v těžké době

A teď prozradil, že těžká doba ho inspirovala k nové skladbě. Světlo světa spatří v úterý na známém videokanálu YouTube. Nese název Hned teď. "Píseň vznikla v lednu, v únoru jsme odjeli natáčet do Londýna. Před pár týdny teprve následoval text. Viděl jsem, že lidé potřebují pozitivní impuls a zároveň jsem chtěl, aby píseň dokázala nabudit, když se bude člověk cítit dole. A protože naše děti ujíždějí na TikToku, přišel nápad s karanténním tiktokovým klipem. My staří fotři se pokoušíme vyrovnat největším hvězdám této platformy a tančíme v klipu jako o život," popsal nadaný Richard Krajčo, který si zároveň uvědomuje, že pro mnohé lidi je doba velmi složitá.

Píseň, která vznikla jako reakce na situaci, v níž se celý svět nachází, přináší jasné poselství: „Neboj, zas všechno v dobré se obrátí. Zahoď svůj strach, že slunce se nevrátí,“ zpívá Krajčo. Podle prvotních informací, které má eXtra k dispozici, se jedná o hit roku 2020.

Richard Krajčo nedávno spolupracoval s eXtra na dokumentu o Karlu Gottovi, který najdete ZDE.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy